Tak jak poprzedniego dnia Lech, tak teraz Jagiellonia nie wykorzystała okazji aby wysunąć się na prowadzenie w LOTTO Ekstrklasie. Górnik Zabrze po dwóch bramkach Igora Angulo wywiózł sie Białegostoku trzy punkty.

Strzelanie w tym meczu rozpoczęło się dopiero w końcówce spotkania. W 81. prowadzenie drużynie gości dał wracający do formy strzeleckiej Igor Angulo. Przy tej bramce dokładnym prostopadłym zagraniem asystował mu Rafał Kurzawa.

Górnicy poszli za ciosem i już cztery minuty później prowadzili 0-2. Tym razem do Angulo zagrywał Szymon Żurkowski. Napastnik hiszpańskeigo pochodzenia "kiwnął" jeszcze jednego z obrońców Jagi i wpakował piłkę do bramki obok bezradnie interweniującego Mariusza Pawełka.

Jagiellonia zdołała odpowiedzieć w 89. minucie. Karol Świderski ładnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Tomasza Loske. Gosodarze złapali kontakt, ale ostatecznie to goście wywieźli z Białegostoku pełną pulę punktów.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - GÓRNIK ZABRZE 1-2 (0-0)

0-1 Igor Angulo (81.)

0-2 Igor Angulo (85.)

1-2 Karol Świderski (89.)

Jagiellonia Białystok: Pawełek - Wójcicki, Runje, Mitrović, Boovarsson, Kwiecień (70. Grzyb), Romanczuk, Frankowski, Pospisil (46. Świderski), Novikovas, Bezjak (63. Sheridan)

Górnik Zabrze: Loska - Wieteska, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz, Żurkowski, Matuszek, Kądzior (90. Wolniewicz), Kurzawa, Liszka (58. Hajda), Angulo

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski.

kairo

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.