Pojawienie się pierwszych inteligentnych telefonów komórkowych (premiera iPhone) to granica, po przekroczeniu której ludzkość weszła w erę urządzeń mobilnych. Możliwość połączenia miniaturowego urządzenia obliczeniowego z różnymi czujnikami i Internetem, sprawiło, że praktycznie wszystko mogło stać się inteligentne.

Na telefon komórkowy otrzymujemy powiadomienia dotyczące wszystkiego, co nas otacza — wystarczy połączyć go z wybranym urządzeniem lub usługą. Nowy hit na Youtube, film w kinach lub coś interesującego na Twitterze, a może nowa promocja na VulkanBet? Telefon natychmiast wyświetli stosowne powiadomienie. Inteligentne opaski, zegarki, słuchawki, telewizory, czy wagi to już standard. W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się także o inteligentnych, automatycznych samochodach. To technologie, które nieustannie się rozwijają i rewolucjonizują rynek.

Warto jednak zatrzymać się na chwilę i skupić na konkretnym dziale urządzeń. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale nasi domowi pupile również mogą cieszyć się z inteligentnych gadżetów, które uprzyjemniają im dzień i ułatwiają opiekę nad zwierzakiem. Oto zestawienie z najciekawszymi inteligentnymi gadżetami dla zwierząt domowych.

Podajnik karmy Petoneer Nutri

Takie urządzenie musiało kiedyś powstać. Z pewnością każdy właściciel kota, czy psa, czasem ma dość wstawania i sypania jedzenia do miski na każde zawołanie. Urządzenie ma duży pojemnik na karmę, a właściciel może ustalić pory karmienia i kaloryczność posiłków w taki sposób, żeby zwierzak otrzymywał optymalną porcję, dostosowaną do jego wagi i możliwości.

Pojemnik ma czujnik napełnienia, więc natychmiast poinformuje o tym, że trzeba dosypać lub dokupić jedzenia. Ponadto jest wyposażony w kamerę, można nim sterować głosowo i całkowicie zdalnie. Oczywiście podajnik może być także całkowicie automatyczny — wystarczy go odpowiednio zaprogramować z poziomu aplikacji na telefonie.

Inteligentny lokalizator zwierząt

Chyba każdy posiadacz psa lub kota doświadczył kiedyś ogromnej straty z powodu zaginięcia ukochanego futrzaka. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że ten problem można rozwiązać z wykorzystaniem prostego i relatywnie taniego urządzenia. Lokalizator zakładany na obrożę kosztuje średnio około 200 zł. Biorąc pod uwagę to, jakie nagrody ludzie wyznaczają za znalezienie swojego ulubieńca, taki wydatek jest śmiesznie niski.
Jedno z najlepszych urządzeń dostępnych na polskim rynku — Tractive, kosztuje 200 zł i działa na zasadzie całodobowego śledzenia GPS. Użytkownik otrzymuje na aplikacji w telefonie nieustanne aktualizacje na temat miejsca pobytu swojego pupila. Ze względu na wymóg przesyłania informacji z wykorzystaniem sieci komórkowych, urządzenie wymaga połączenia z Internetem. Dlatego wymaga się wykupienia abonamentu na tę usługę, która kosztuje od 16 do 24 zł za miesiąc — w zależności od wybranej wersji abonamentu oraz jego długości.

Jedynym mankamentem związanym z tym urządzeniem jest to, że zwierzak mógłby go zgubić lub ktoś mógłby mu go po prostu zdjąć. Na szczęście zwierzęta rzadko podchodzą do obcych, więc takie prawdopodobieństwo jest naprawdę niskie.

Cheerble - czyli idealna zabawka dla kota

Każdy młody kot uwielbia łapać wszystko, co się rusza w jego otoczeniu. Właściciel zwierzaka jednak szybko się nudzi, kiedy musi po raz setny rzucić ulubioną piłeczkę. Właśnie dlatego stworzono Cheerble — inteligentne urządzenie, które w całkowicie losowy sposób podskakuje i turla się po pomieszczeniu. Dzięki temu kot w końcu może bawić tak długo, aż opadnie z sił lub się znudzi,  a właściciel może po prostu przyglądać się i nagrywać jego wyczyny. Co ważne, urządzenie nie wymaga żadnych dodatkowych działań, aplikacji i kalibrowania. Wystarczy je naładować i uruchomić jeden z kilku trybów.  Producent tworzy różne podobne akcesoria dla zwierząt domowych. Dlatego, jeśli ktoś szuka czegoś dla swojego psa, to znajdzie odpowiednik Cheerble — o ile piłka dla kota mu nie wystarczy.

Petcube Play

Kamera i zdalna zabawa — tak w kilku słowach można opisać to urządzenie. Petcube Play to niewielka kostka, która ma dwie podstawowe funkcje. To kamera nieustannie podłączona do sieci oraz zabawka, która z pewnością spodoba się każdemu kotu. Jeśli ktoś miał w domu wskaźnik laserowy, to z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo koty szaleją za czerwoną kropką poruszającą się po pomieszczeniu.

Kamera ma bardzo szeroki kąt widzenia, rozdzielczość 1080p oraz wykrywa wszystkie wydarzenia w jej otoczeniu. Dzięki temu użytkownik zawsze otrzyma powiadomienie, kiedy w jej zasięgu pojawi się kot, pies lub złodziej. Urządzenie pozwala na zdalne połączenie, więc można się przez nie odzywać. Dlatego jego zastosowanie jest bardzo szerokie.
Wbudowany zdalny laser można sterować z dowolnego miejsca, gdzie jest tylko dostęp do sieci internetowej. Wystarczy włączyć aplikację na telefonie i można sprawić swojemu zwierzakowi ogromną radość.

GoPro Fetch

Czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, gdzie chodzi jego pies lub kot, kiedy opuszcza swój dom? Wiadomo, że kot zamienia się w drapieżnika z prawdziwego zdarzenia, a pies zawsze robi obchód po swoim terenie. Dzięki specjalnym, dostosowanym do możliwości psa szelkom GoPro Fetch można zamontować niewielką kamerę GoPro, która nagra wszystko tak, jakby patrzyło się oczyma zwierzaka. Łącząc urządzenie z lokalizatorem GPS, można sprawdzić wszystkie ścieżki swojego psa, poznać jego codzienne czynności i zwyczaje, o których nikomu nie może opowiedzieć.

Inteligentne poidło Petoneer Fresco Pro

To urządzenie w połączeniu z podajnikiem karmy sprawi, że pupil może funkcjonować w domu przez dłuższy czas bez człowieka. Urządzenie ma 2 litry pojemności oraz filtry wody, sprawiające, że wydostający się płyn jest zawsze świeży i pozbawiony groźnych bakterii. Odpowiada za to 3-stopniowa filtracja, która całkowicie oczyszcza wodę od niepotrzebnych zanieczyszczeń. Jeśli filtry przestaną działać z początkową sprawnością, to urządzenie poinformuje o tym przez wysłanie stosownego powiadomienia. Następnie należy je wymienić lub oczyścić. Urządzenie działa całkowicie zdalnie, więc w kilka chwil można przejść do aplikacji, sprawdzić poziom wody i napełnić poidło. W ten sposób kot i pies zawsze mają dostęp do czystej wody, co jest bardzo trudne do utrzymania — zwłaszcza przy zwierzętach, które będą pić wodę z dowolnego miejsca, nie zwracając większej uwagi na jej jakość.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.