Podopieczni Łukasza Kowalskiego po szalonej pierwszej połowie ostatecznie pokonali trzecioligową Siarkę Tarnobrzeg. Wejherowianie dołączyli do Olimpii Elbląg i Ruchu Chorzów.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla piłkarzy Siarki Tarnobrzeg, bowiem już w 1. minucie faulowany był Krzysztof Ropski i sędzia podyktował jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł Bartosz Sulkowski i dał prowadzenie przyjezdnym. Zawodnicy Gryfa Wejherowo ruszyli do odrabiania strat.

Piłkarze drugoligowca dość szybko wypracowali sobie przewagę i w 8. minucie doprowadzili wyrównania po trafieniu Mateusza Majewskiego, który wykorzystał wrzutkę Maksymiliana Hebela. Siarka nie odpuszczała i bardzo szybko chciała wrócić do gry.

Zawodnicy Łukasza Kowalskiego popełnili jednak błąd w defensywie, a faulował Oskar Koprowski i arbiter podyktował kolejną jedenastkę. Do piłki podszedł ponownie Bartosz Sulkowski i pewnie pokonał Wiesława Ferrę. Gryf zaczął odrabiać straty, będąc nadal stroną dominującą.

W 26. minucie było już 2-2, a fatalnie w polu karnym zachował się Bartosz Sulkowski i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do futbolówki podszedł Mateusz Majewski i pokonał Hieronima Zocha. Wejherowianie złapali wiatr w żagle i końcówce pierwszej połowy Maksymilian Hebel wykorzystał podanie Marcina Burkhardta i dał prowadzenie ekipie ze Wzgórza Wolności.

Rzutem na taśmę mogło być jednak 4-2, lecz Mateusz Majewski nie zdołał pokonać bramkarza Siarki. W drugiej odsłonie od mocnego uderzenia rozpoczął Gryf, który błyskawicznie mógł zdobyć gola, ale Maciej Prusinowski nie dał rady Hieronimowi Zochowi.

W końcówce meczu Gryf jeszcze mógł dobić Siarkę, lecz wynik ostatecznie się nie zmienił.

Gryf Wejherowo - Siarka Tarnobrzeg 3-2 (3-2)

0-1 Bartosz Sulkowski (2-rzut karny)

1-1 Mateusz Majewski (8)

1-2 Bartosz Sulkowski (15-rzut karny)

2-2 Mateusz Majewski (27-rzut karny)

3-2 Maksymilian Hebel (40)

Gryf Wejherowo: Ferra – Wojcinowicz, Koprowski, Prusinowski (82, Sikorski), Majewsk (68. Czychowski), Hebel, Sławek, Gabor, Burkhardt (56. Kolus), Szewczyk, Kankowski

Siarka Tarnobrzeg: Zoch – Ropski, Duda, Wawrylak (46. Józefiak), Galara (68. Mróz), Sulkowski, Kargulewicz, Kasperkiewicz, Lenartowski, Świderski (62. Fornek), Głaz

Żółte kartki: Ferra, Koprowski, Sławek, Czychowski, Kankowski, Szewczyk - Lenartowski, Sulkowski, Galara, Kargulewicz, Fornek