Podopieczni Marcina Brosza odhaczyli pierwszą przeszkodę w Totolotek Pucharze Polski. Górnik Zabrze wbił sześć goli i nie stracił żadnego z Polonią Środa Wielkopolska.

Spotkanie doskonale rozpoczęło się dla piłkarzy Górnika Zabrze, którzy już w 2. minucie obieli prowadzenie. Alasana Manneh centrował, a do futbolówki dopadł Przemysław Wiśniewski i pokonał Przemysława Frąckowiaka. Zabrzanie jednak nie zamierzali na tym poprzestawać i szybko ruszyli ponownie do ataku.

Podopieczni Marcina Brosza nie zwalniali tempa i po siedmiu minutach na tablicy wyników widniało 0-2, a do siatki trafił Ishmael Baidoo. Przyjezdnym wciąż było mało, bowiem wciąż napierali i szukali kolejnych bramek. Przedstawiciel PKO Ekstraklasy trzeciego gola zdobył 19. minucie, a pięknym uderzeniem popisał się Michał Koj.

Biało-niebiesko-czerwoni mieli mecz pod kontrolą i nadal byli stroną dominującą. Polonia Środa Wielkopolska starała się nawiązać walkę, jednak goście nie pozwalali na zbyt wiele. Piłkarze Krzysztofa Kapuścińskiego w końcówce pierwszej odsłony przejęli inicjatywę, lecz ostatecznie gospodarze nie zdołali zdobyć bramki.

Początek drugiej odsłony należał do Górnika, który wciąż szukał okazji do zdobycia bramki. Miejscowi często musieli ratować się faulami lub nieprzepisowymi zagraniami. W 63. minucie po zagraniu ręką przez jednego z piłkarzy Polonii sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Łukasz Wolsztyński i podwyższył prowadzenie.

Goście nie zamierzali zwalniać tempa i po pięciu minutach do siatki trafił Piotr Krawczyk. Trzecioligowiec całkowicie zgubił koncentrację i zaczął popełniać błędy, co na nich się brutalnie mściło. W 70. minucie Konrad Aluszczyk ponownie podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Kamil Zapolnik i zdobył szóstego gola dla zabrzan.

Polonia Środa Wielkopolska - Górnik Zabrze 0-6 (0-3)

0-1 Przemysław Wiśniewski (2)

0-2 Ishmael Baidoo (9)

0-3 Michał Koj (19)

0-4 Łukasz Wolsztyński (63-rzut karny)

0-5 Piotr Krawczyk (68)

0-6 Kamil Zapolnik (70-rzut karny)

Polonia Środa Wielkopolska: Przemysław Frąckowiak - Oskar Kozłowski, Piotr Skrobosiński, Piotr Wujec, Adam Borucki - Jędrzej Kujawa (71. Michał Górzyński), Szymon Zgarda, Adrian Szynka, Jakub Wilk (86. Kacper Robaczyński), Kacper Nowak (78. Tomasz Ceglewski) - Łukasz Żegleń

Górnik Zabrze: Dawid Kudła - Adam Orn Arnarson, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - David Kopacz (54. Kamil Zapolnik), Szymon Matuszek, Alasana Manneh (85. Mateusz Matras), Łukasz Wolsztyński, Ishmael Baidoo (64. Filip Bainovic) - Piotr Krawczyk