Górnik Zabrze odniósł porażkę w spotkaniu z Wisłą Płock 0-1. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Giorgi Merebaszwili.

Już po siedmiu minutach po rozpoczęciu spotkania Wisła Płock wyszła na prowadzenie. Strzelcem okazał się być Giorgi Merebaszwili. W kolejnych akcjach mieliśmy dwie sytuacje dla wiślaków, lecz żadna z nich nie dała podwyższenia wyniku. Górnik Zabrze był w tej części meczu cieniem gości tego spotkania. Nie potrafili skonstruować ani jedne dogodnej sytuacji do zdobycia bramki i wyrównania wyniku. Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem Wisły 1-0.

W drugiej połowie meczu obudzili się zawodnicy Górniaka, którzy próbowali odrobić straty. Pierwsza faza finalnej połowy nie przyniosła remisu ani podwyższenia wyniku. Końcowa część mimo wszystko jeśli chodzi o sytuacje bramkowe należała do gospodarzy. Niestety zawodnicy nie potrafili wykorzystać żadnej z nich. Szykowała się porażka drużyny z Zabrza. Wynik do końca meczu się nie zmienił. Arbiter zakończył spotkanie przy pozytywnym wyniku Wisły Płock.

GÓRNIK ZABRZE - WISŁA PŁOCK 0-1  (0-1)

0-1 Giorgi Merebaszwili (7.)

Górnik Zabrze: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz (64. Suarez), Zapolnik (46. Ambrosiewicz), Gvilia, Matras, Żurkowski, Badioo (64. Wolsztyński), Angulo.

Wisła Płock: Żynel, McGing (66. Stępiński), Uryga, Dźwigała, Garcia, Furman, Rasak, Alen Stevanović (67. Ricardinho), Szwoch, Merebaszwili (90+1 Sielewski), Zawada.

Żółte Kartki: Gryszkiewicz, Sekulić - Garcia, Uryga. Sędzia: Łukasz Szczech. Widzów: 11895.