Podopieczni Marcina Brosza w dobrym stylu przywitali się z zabrzańską publiką i skromnie wygrali z Zagłębiem Lubin. Jedynego gola dla Górnika Zabrze zdobył Jesus Jimenez.


Od początku spotkania obie drużyny toczyły wyrównane spotkanie, a futbolówka naprzemiennie zmieniała właściciela. Z czasem to jednak Zagłębie Lubin starało się atakować, jednak ostatecznie na chęciach się tylko skończyło. Po chwili przed szansą stanęli piłkarze Górnika Zabrze, jednak Kamil Zapolnik dał się złapać w pułapkę i sędzia odgwizdał spalonego.

Obie drużyny grały bardzo chaotycznie, aż w końcu w 27. minucie Sasa Balic dobrze dogrywał do Filipa Starzyńskiego, a ten uderzył obok bramki. Gospodarze po chwili się zrehabilitowali, a swojej okazji próbował Paweł Bochniewicz, lecz uderzył nad poprzeczką. 

W końcówce obie drużyny próbowały jeszcze zaatakować, jednak ostatecznie w pierwszej połowie bramek nie było. Po zmianie stron odważniej zaczął grać Górnik i najpierw groźnie uderzał Kamil Zapolnik, a po chwili swojej szansy spróbował Erik Janza

Zabrzanie nadal starali się stwarzać kolejne sytuacje i w końcu przyniosło to oczekiwany skutek, bowiem w 74. minucie Jesus Jimenez dał prowadzenie swojej drużynie. Podopieczni Marcina Brosza nie chcieli się zatrzymywać i szukali kolejnego trafienia.

Piłkarze Zagłębia w 83. minucie mieli doskonałą okazję do wyrównania. Filip Starzyński groźnie uderzał na bramkę, lecz Martin Chudy był na posterunku. Goście chwilę później mogli pokusić się o kolejne groźne uderzenie, ale Alan Czerwiński nie zdołał złożyć się do strzału.

W samej końcówce meczu dwie świetne okazje miał Igor Angulo, lecz najpierw trafił w poprzeczkę, a po chwili świetnie interweniował Konrad Forenc.


Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 1-0 (0-0)

1-0 Jesus Jimenez (74)


Górnik Zabrze: Chudy – Janża, Bochniewicz, Wiśniewski, Sekulic – Matras (46. L. Wolsztyński) – Jimenez, Bainovic, Manneh (76. Matuszek), Zapolnik (63. Scislak) – Angulo

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, Guldan, Oko, Balic – Slisz, Starzyński, Poręba (85. Sirk), Czerwiński – Bohar (59. Zivec), Tuszyński (72. Szysz)

Żółte kartki: Wiśniewski, Bochniewicz

Sędziował: Łukasz Szczęch (Warszawa)


Foto: Roosevelta81.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.