Pierwszoligowy GKS Bełchatów w przyszły sezon rozpocznie na minusie. Jak czytamy w komunikacie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, "Brunatni" zostali ukarani odjęciem czterech punktów.

GKS Bełchatów sezon 2021/22 rozpocznie "na minusie", niezależnie od klasy rozgrywkowej. "Brunatni" zostali ukarani odjęciem czterech punktów. Powodem jest brak uregulowania zobowiązań wynikających z kryterium F.09 w wyznaczonym terminie. To jednak nie koniec, bowiem z uwagi na długotrwałe postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie, wykraczające poza termin 15.01.2021 r., Komisja odstąpiła od nałożenia środka kontroli w bieżącym sezonie licencyjnym.

Pełny komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN jest dostępny poniżej.

2 lutego 2021 roku Komisja ds. Licencji Klubowych zakończyła analizę dokumentów z zakresu kryterium F.09 dla klubów Fortuna 1. ligi. W toku weryfikacji dokumentów Komisja stwierdziła, że GKS Bełchatów nie uregulował zobowiązań wynikających z kryterium F.09. W stosunku do pozostałych klubów Fortuna 1. ligi, Komisja nie stwierdziła naruszeń kryterium F.09. 

W związku z powyższym Komisja postanowiła pozbawić GKS Bełchatów S.A. 4 (czterech) punktów w sezonie rozgrywkowym 2021/2022 niezależnie od klasy rozgrywkowej, w której klub będzie występował. 

Z uwagi na długotrwałe postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie, wykraczające poza termin 15.01.2021 r., Komisja odstąpiła od nałożenia środka kontroli w bieżącym sezonie licencyjnym. 

Powyższa decyzja jest nieprawomocna, a klubowi przysługuje odwołanie za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od otrzymania przedmiotowej decyzji.


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.