Garbarnia Kraków zrobiła swoje i awansowała do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Adama Musiała pokonali na wyjeździe niżej notowany Powiśle Dzierzgoń.

Powiśle Dzierzgoń nie mając nic do stracenia od początku ruszyło do ataku, jednak wyżej notowana Garbarnia Kraków szybko przejęła inicjatywę. Przyjezdni lepiej się prezentowali, a gole dla przedstawiciela eWinner 2 ligi były kwestią czasu. Podopieczni Macieja Musiała kontrolowali przebieg spotkania, a w 22. minucie objęli prowadzenie po bramce Jakuba Kuczery.

"Brązowi" nie zatrzymywali się i nadal byli stroną przeważającą w tym meczu. Powiśle nie miało zbyt wielu argumentów w starciu z ekipą z Krakowa, która poważnie potraktowała starcie z niżej notowanym rywalem. Garbarnia napierała i w 41. minucie podwyższyła na 2-0, a z gola ponownie cieszył się Kuczera. Goście tym samym w lepszych humorach schodzili na przerwę.

Krakowianie po zmianie stron szanowali prowadzenie, choć także starali się je podwyższyć. Powiśle natomiast próbowało zdobyć chociażby honorowego gola, ale Garbarnia na to nie pozwoliła. Podopieczni Macieja Musiała w 67. minucie strzelili bramkę numer trzy, a tym razem do siatki trafił Dawid Malik. Przyjezdni w kolejnych minutach nadal atakowali, jednak wynik już nie uległ zmianie.

Powiśle Dzierzgoń - Garbarnia Kraków 0-3 (0-2)

0-1 Jakub Kuczera (22)

0-2 Jakub Kuczera (41)

0-3 Dawid Malik (67)

Powiśle Dzierzgoń: Tomasz Kowalski - Przemysław Maluchnik, Paweł Zamerski, Maciej Pietrzyk, Jędrzej Chyła (71. Mateusz Muller) - Jakub Witkowski (53. Mateusz Przybylski), Damian Orłowski (74. Karol Karpus), Piotr Myścich, Patryk Lewandowski, Mateusz Pietrzyk - Marcel Maluchnik (74. Piotr Leszczyński)

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł - Daniel Morys (71. Mateusz Surma), Mateusz Kardas, Donatas Nakrošius, Kamil Bentkowski - Bartłomiej Purcha, Kacper Duda (62. Wiktor Szywacz), Mateusz Duda (71. Kacper Laskoś), Dawid Malik, Bartłomiej Korbecki (65. Michał Feliks) - Jakub Kuczera (71. Kacper Ciuruś)

Żółte kartki: Przybylski - Kardas

Sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń)