Aktywność fizyczna z roku na rok zdobywa na popularności, najwięcej mówi się oczywiście o siłowni, jako idealnym miejscu do budowania smukłej, choć silnej sylwetki. Przed pierwszą wizytą na siłowni warto dokładnie przemyśleć wybór stroju, ponieważ wbrew pozorom ma on nie tylko walory estetyczne.

Jaki musi być strój na siłownie?

Przede wszystkim powinien być wygodny, wykonujemy w nim przecież masę ruchów, które nie mogą być w żaden sposób krępowane. Wiele osób myśli, że wrzuci tylko stare dresy i t-shirt, tworząc w taki sposób najbardziej komfortowy outfit idealnie nadający się do ćwiczeń na siłowni. Nic bardziej mylnego, ponieważ dresy, zwłaszcza szerokie wcale nie ułatwiają nam prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

Luźne ubranie sprawia, że stale musimy je po prostu poprawiać. Co więcej, nie jesteśmy w stanie ocenić, czy utrzymujemy prawidłową postawę i napinamy odpowiednie mięśnie. Będzie to odpowiedni wybór na odpoczynek na kanapie lub sprzątanie mieszkania, ale z pewnością nie będzie pomocny w sesji treningowej.
 
Jeśli chodzi o panie, najlepiej sprawdzają się legginsy oraz dość krótkie topy. Wybierając legginsy, które są z wysokim stanem, wcale nie musimy martwić się o niedoskonałości w okolicach brzucha. Ponadto, jeśli wyposażone są w mocną gumkę w talii, wówczas możemy być pewne, że nawet przy głębokich przysiadach, nie będziemy czuły dyskomfortu. Wiele kobiet lubi również stawiać na biker shorty, jednak one niekoniecznie sprawdzą się w przypadku ćwiczeń wykonywanych przykładowo na kolanach, ponieważ może dojść do obtarć. Tak naprawdę im bardziej obcisły strój, tym lepiej, ponieważ łatwiej będzie nam ocenić ewentualne mankamenty i złą technikę ćwiczeń.

Co do mężczyzn, nie ma tutaj specjalnych wytycznych, jednak warto również stawiać na obcisłe kroje. Najlepiej postawić na przylegające do ciała koszulki oraz krótkie spodenki lub wąskie dresy przeznaczone właśnie do wykonywania aktywności fizycznej. Panowie mają większą tendencję do obfitego pocenia się, więc kolor szary nie jest ich sprzymierzeńcem.

Liczą się również walory estetyczne, kiedyś strój sportowy musiał być kolorowy, dziś delikatnie się od tego odchodzi. Możemy spotkać coraz więcej kompletów jednokolorowych i zazwyczaj są one w stonowanych odcieniach. Prawdą jest, że gdy postawimy na podstawowe barwy, wówczas nie będziemy mieli żadnego problemu z dopasowaniem góry i dołu stroju.

W jaki sposób dobierać strój na trening?

Stroje treningowe nie należą do najtańszych, ponieważ aby były odpowiednie, muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które pozwolą skórze swobodnie oddychać. Co więcej, strój musi dopasowywać się do naszego ciała, nie być zbyt sztywny. Wybierając strój najlepiej bardzo dokładnie dobrać rozmiar, tak aby ściśle przylegał do ciała. Bardzo bogatą ofertę posiada sklep adrenaline.pl

Z dokonywaniem zakupów stacjonarnych nie ma raczej większego problemu, ponieważ możemy przymierzyć produkty, dotknąć ich i wyczuć ich fakturę. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku zakupów online. W tym wypadku warto szczegółowo zapoznać się z opisem i składem materiału, a przy okazji przeczytać opinie innych klientów. Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.