Cracovia wygrała 2-1 (1-0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 25. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 26. minucie Sergiu Hanca stworzył sobie ciekawą okazję. Na posterunku dobrze spisał się Lukáš Hroššo.

W 39. minucie wynik spotkania otworzyli gospodarze. Airam Cabrera. Hiszpan uderzył z około 25. metrów. Bramkarz Zagłębia ni miał nic do powiedzenia.

W 50. minucie w polu karnym przewinił we własnym polu karnym Martin Tóth. Sędzia Mariusz Złotek nie był pewny swojej decyzji. Po weryfikacji VAR i zapoznaniu się z materiałem wideo podyktował jedenastkę.

W 55. minucie Airam Cabrera podwyższył prowadzenie gospodarzy. Pewnym strzałem w środek bramki nie dał szans bramkarzowi Zagłębia Sosnowiec.

W 73. podopieczni Valdasa Ivanauskasa  złapali kontakt. Strzelcem bramki Tomasz Nawotka, który wykazał się niemałym sprytem i ślizgiem wpakował piłkę do siatki.

W 86. minucie Zagłębie mogło zaskoczyć gospodarzy doprowadzając do wyrównania. Szymon Pawłowski podał piłkę prostopadłą do Žarko Udovičicia. Serb wpadł w pole karne dośrodkował. Piłka odbiła się od interweniującego Michala Peškovicia i poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

CRACOVIA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2-1 (1-0)

1-0 Airam Cabrera (39.)

2-0 Airam Cabrera (55.) karny

2-1 Tomasz Nawotka (73.)

Cracovia: Peškovič - Rapa, Helik, Dytiatjew, Ferraresso - Wdowiak (76. Daniel Pik), Gol, Dąbrowski (79. Milan Dimun), Hernández, Hanca - Cabrera (89. Filip Piszczek)

Zagłębie Sosnowiec: Hroššo - Mýgas (90. Michael Heinloth), Polczak, Tóth (73. Giorgi Iwaniszwili), Mráz - Nawotka, Greššák, Możdżeń, Pawłowski, Udovičić - Nowak (59. Sebastian Milewski)

żółte kartki: Dąbrowski, Hernández - Tóth, Nawotka, Polczak sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

widzów: 9 413