Cracovia wygrała z Koroną Kielce 2-1 (1-0) w meczu 28. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Stawką meczu była bezpieczniejsza pozycja w pierwszej 8. ligowej tabeli. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Airam Lopez Cabrera.

W 9. minucie groźną okazję mieli gospodarze. Mateusz Wdowiak dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne. Zakotłowało się w polu karnym. Jakub Serafin wyskoczył do główki. W ostatniej chwili wybił Matthias Hamrol.

Pierwsze 15. minut dzisiejszego meczu to takie piłkarskie szachy. Piłka była rozgrywana w środku boiska. Często zmieniając właściciela. Brakowało dokładności w zagraniach.

W 19. minucie Filip Piszczek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Damian Dąbrowski uderzył na bramkę z prawej strony. Futbolówka uderzyła w słupek. Najlepiej zachował się młody napastnik Cracovii pakując piłkę szczupakiem do bramki.

W 27. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w pole karne Matej Pučko wywrócił się ze starciem Diego Ferraresso Próbował wymusić rzut karny. Sędzia Krzysztof po weryfikacji VAR. Po zapoznaniu się z materiałem wideo nie zdecydował się na wskazanie na “wapno”.

W 32. minucie Mateusz Wdowiak zaprzepaścił dobrą sytuację. Nie podał do Airama Lopeza Cabrery. Futbolówka koniec końców trafiła w objęcia niemieckiego bramkarza gości.

W 39. minucie Matej Pučko dośrodkował piłkę wprost na głowę niepilnowanego Felicio Brown Forbesa. Bardzo ładną robinsonadą popisał się Michal Peškovič pofrunął w kierunku uderzonej piłki.

W 42. minucie Jakub Żubrowski podał do Bartosza Rymaniaka, który w polu karnym wycofał do Vato Arveladze. Młody Gruzin uderzył płasko w kierunku bramki. Futbolówka znalazła się za linią bramkową, ale po drodze odbił ją Forbes, który był na spalonym.

W 49. minucie Korona Kielce doprowadziła do wyrównania. Arveladze dośrodkował z prawego narożnika boiska. Najwyżej do piłki wyskoczył Kostarykanin Brown Forbes, głową skutecznie umieścił piłkę w siatce.

W 53. minucie ponownie kielczanie byli bliscy zaskoczenia bramkarza gospodarzy. Aleksandar Bjelica uderzył z rzutu wolnego. Słowacki bramkarz krakowskiej drużyny.  musiał bronić na raty.

W 56. minucie Vato Arveladze zagrał piłkę po ziemi z rzutu wolnego. Wprost pod nogi Elia Soriano. Niemiec wprowadzony po przerwie próbował wpisać się na listę strzelców. W ostatniej chwili piłke wybił Michał Helik

Piłkarze Korony Kielce po zdobyciu bramki wyrównującej poczuli wiatr w żagle. Z minuty na minutę stwarzali sobie ciekawe, a przede wszystkim groźne okazje pod bramką przeciwnika.

W 63. minucie Javi Hernandez dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. W “szesnastce” najwyżej wyskoczył Ołeksij Dytiatjew uderzenie ukraińskiego obrońcy poszybowało nad poprzeczką.

W 76. minucie goście wyszli z groźną sytuacją bramkową. Po dośrodkowaniu z lewej strony na uderzenie z woleja zdecydował się Soriano. Futbolówka po jego uderzeniu otarła się jeszcze o słupek.

W 79. minucie Sergiu Hanca dośrodkował po ziemi w pole karne. Do piłki próbował dojść Milan Dimun Słowak próbował wślizgiem skierować piłkę do bramki zabrakło kilku centymetrów by trafić w piłkę.

W 87. minucie bliski szczęścia był najbardziej efektywny zawodnik gospodarzy Airam Cabrera wygrał piłkę w polu karnym. Hiszpan uderzył w boczną siatkę.

W 89. minucie zawodnicy Cracovii reklamowali zagranie ręką w polu karnym przez jednego z kielczan. Sędzia Krzysztof Jakubik po konsultacji z VAR-em po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu zdecydował się na obejrzenie materiału wideo.

Po wideo weryfikacji arbiter zdecydował się wskazać na 11. metr. Do piłki ustawionej podszedł Airam Cabrera, który pewnym uderzeniem w prawy róg umieścił piłkę w siatce. Matthias Hamrol był bliski obronienia uderzenia.

CRACOVIA - KORONA KIELCE 2-1 (1-0)

1-0 Filip Piszczek (19.)

1-1 Felicio Brown Forbes (49.)

2-1 Airam Lopez Cabrera (90+) karny

Cracovia: Peškovič - Ferraresso (46. Cornel Râpă), Helik, Dytiatjew, Sipľak - Piszczek (74. Sergiu Hanca), Dimun, Dąbrowski, Serafin (55. Javi Hernández), Wdowiak - Cabrera.

Korona Kielce: Hamrol - Rymaniak, Márquez, Kovačević, Gardawski - Kosakiewicz (46. Elia Soriano), Żubrowski, Petrak, Pučko (46. Aleksandar Bjelica) - Brown Forbes, Arveladze (76. Ivan Jukić).

żółte kartki: Helik - Petrak sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce) widzów: 8 076