Cracovia wygrała z Pogonią Szczecin 2-0 (0-0) w pierwszym meczu 13. Kolejki PKO Ekstraklasy. Od 74. minuty spotkania goście musieli sobie radzić w 10. po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Jakuba Bartkowskiego. Było to 400. mecz Michała Probierza na ławce trenerskiej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W 12. minucie Sebastian Kowalczyk oddał kąśliwe uderzenie, ale nie było ono na tyle mocne, żeby zaskoczyć stojącego między słupkami w dzisiejszym meczu Michala Peškoviča

W 21. minucie ponownie przed szansą stanęli podopieczni Kosty Runjaicia. Srđan Spiridonović ładnie przełożył sobie piłkę, po czym zdecydował się na uderzenie. Jego strzał został zablokowany, a piłka wyszła poza boisko.

W 45. minucie ponownie austriacki pomocnik był bliski zdobycia swojej bramki w dzisiejszym meczu. Jego uderzenie trafiło w słupek. Niewiele zabrakło, żeby to Portowcy schodzili do szatni prowadząc.

W 58. minucie krakowianie otworzyli wynik spotkania. Rafael Lopes dośrodkował z lewej strony boiska wprost na głowę rumuńskiego obrońcy Cracovii. Cornel Râpă pewnym uderzeniem głową pokonał bramkarza.

W 71. minucie Rafel Lopes podwyższył prowadzenie podopiecznych Michała Probierza, wykorzystał podanie z pierwszej piłki, wpadł w pole karne i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Dante Stipice.

W 74. minucie Jakub Bartkowski obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Musiał zejść z boiska kończąc swój występ przy ul. Kałuży kwadrans przed końcem meczu.

W 81. minucie aktywny w dzisiejszym meczu Spiridonović próbował zaskoczyć Peskovicia, ale piłka nieznacznie chybiła celu.

CRACOVIA - POGOŃ SZCZECIN 2-0 (0-0)

1-0 Cornel Râpă (58.)

2-0 Rafael Lopes (71.)

Cracovia: Peškovič - Râpă, Helik, Jablonský, Sipľak - Vestenický (68. Diego Ferraresso), Gol, Lusiusz, van Amersfoort (90. Mateusz Supryn), Lopes (87. Sebastian Strózik) - Piszczek.

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllópoulos, Zech, Matynia - Spiridonović, Dąbrowski, Kožulj (73. Adam Frączczak), Kowalczyk, Hostikka (62. Marcin Listkowski) - Buksa (76. David Stec).

żółte kartki: Gol, Piszczek - Bartkowski, Buksa, czerwona kartka: Jakub Bartkowski (74. minuta, Pogoń, za drugą żółtą) sędzia: Paweł Gil (Lublin)  widzów: 8 764