Cracovia pokonała Jagiellonie Białystok 4-2 (2-1) w meczu 1/32 Totolotek Puchar Polski. W 68. minucie Filip Piszczek nie wykorzystał rzutu karnego.

W 16. minucie Filip Piszczek otworzył wynik wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Pasy obejmują prowadzenie! Po kiepskim wybiciu Ivana Runje świetnym strzałem popisał się Sergiu Hanca. Krakowski bramkarz odbił przed siebie, z czego skorzystał Piszczek, pakując piłkę do pustej siatki.

W 22. minucie katastrofalny błąd popełnili gospodarze. Z prawej strony wrzucał Tomáš Přikryl, a Diego delikatnie odegrał w stronę swojego bramkarza. Lukáš Hroššo złapał. Rzut wolny dla białostoczan spod samej bramki.

W 24. minucie  Potężne uderzenie z bliskiej odległości, które szczęśliwie zablokował głową sam Hroššo, kapitalną interwencją popisał się bramkarz Pasów.

W 41. minucie Jagiellonia Białystok zdobyła  gola kontaktowego tuż przed przerwą Bardzo mocne wstrzelenie futbolówki przez Juan Cámara z lewej strony pola karnego. Piłka wpadła przy bliższym słupku, którego Hroššo dobrze nie przypilnował.

W 51. minucie Tomáš Vestenický huknął zza pola karnego. Piłkę głową trącił Runje, który zmylił Grzegorza Sandomierskiego. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że to przepiękne trafienie z dystansu, ale na powtórce było widać, że obrońca gości przeszkodził swojemu bramkarzowi w skutecznej interwencji.

W 69. minucie rzutu karnego dla Cracovii nie wykorzystał Filip Piszczek. Fatalnie uderzył młody napastnik w prawą stronę. Jego intencję wyczuł Sandomierski i ze stoickim spokojem rzucił się i pewnie złapał futbolówkę.

W 83. minucie Andrej Kadlec zmarnował stuprocentową sytuację. Mógł wpisać się na listę strzelców dzięki czemu przyjezdni mogli złapać kontakt.

W 85. minucie młody stoper Jagi Wojciech Błysko trafił do siatki i dzięki temu trafieniu końcówka spotkania zapowiadała się emocjonująco.

W 4. Minucie doliczonego czasu gry Pelle van Amersfoort przypieczętował awans Cracovii do kolejnej fazy rozgrywek Totolotek Puchar Polski.

CRACOVIA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 4-2(2-1)

1-0  Filip Piszczek (16.)

2-0  Bojan Čečarić (25.)

2-1Juan Cámara (41.)

3-1 Tomáš Vestenický (51.)

3-2 Wojciech Błyszko (85.)

4-2 Pelle van Amersfoort (90.+)

Cracovia: Hroššo - Diego, Helik, Jablonský, Pestka - Strózik (74. Pelle van Amersfoort), Dimun, Hanca (46. Sylwester Lusiusz), Čečarić, Vestenický (79. Mateusz Wdowiak) - Piszczek.

Jagiellonia: Sandomierski - Kadlec, Runje, Błyszko, Guilherme - Přikryl (78. Mile Savković), Kwiecień (64. Martin Pospíšil), Romanczuk, Poletanović (72. Patryk Klimala), Cámara - Imaz.

żółte kartki: Vestenický, Hanca - Přikryl, Kwiecień, Runje sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce) widzów: 3 512