Lepsze humory po dzisiejszym meczu mają piłkarze Chełmianki Chełm. Gospodarze pokonali dziś ekipę Stali Stalowa Wola, która z pewnością nie tak wyobrażała sobie początek sezonu.

Pierwszą groźną okazję w tym meczu, stworzyła sobie Stal Stalowa Wola, która już w 7. minucie mogła objąć prowadzenie. Na strzał zdecydował się Daniel Świderski, jednak uderzył niecelnie i nadal było 0-0. Z czasem do głosu doszła Chełmianka Chełm, a dwie doskonałe okazje miał Krystian Wójcik, jednak za każdym razem dobrze w bramce spisywał się Mikołaj Smyłek.

Gospodarze bardzo dobrze prezentowali się na murawie, choć nie miało to przełożenia na zdobycze bramkowe. Po zmianie stron, "Stalówka" próbowała zaskoczyć golkipera Chełmianki, ale brakowało z jej strony konkretów. Zespół z Chełma w 52. minucie stanął przed szansą objęcia prowadzenia, bowiem otrzymał rzut karny. Tego na gola pewnym strzałem zamienił Łukasz Mazurek.

Chełmianka dostała wiatru w żagle i w 61. minucie wygrywała już 2-0, a tym razem z bramki cieszył się Wójcik. Stal ani myślała się poddawać i w kolejnych minutach próbowała zagrozić miejscowym. Niezłą okazję miał Bartłomiej Kiełbasa, którego strzał wybroił bramkarz miejscowych. Stal cały czas napierała, jednak defensywa ekipy z Chełma bardzo dobrze się prezentowała i wynik do końca nie uległ już zmianie.

Chełmianka Chełm - Stal Stalowa Wola 0-2 (0-0)

1-0 Łukasz Mazurek (54-rzut karny)

2-0 Krystian Wójcik (61)