W świecie gier online dla wielu graczy napotkać można mnóstwo opcji rozgrywki. Są tutaj na przykład cieszące się olbrzymią popularnością gry RPG. Są sposoby na rozgrywki sportowe, na przykład w grach typu FIFA, Pro Evolution Soccer, NBA 2K i wielu innych.

Są wyścigi samochodowe. Są wielkie kasyna online oferujące wysokie wygrane, darmowe spiny i ogólnie gry hazardowe różnego rodzaju. Są także strzelanki FPS z legendarnym już Counter Strike.

W tej ostatniej kategorii od trzech lat pojawił się nowy podgatunek, czyli battle royale do niedawna największą popularnością cieszyła się gra zatytułowana Playerunknown’s Battlegrounds, zwana potocznie jak PUBG.

Jednak ostatnio na rynku pojawiło się kilku naprawdę poważnych kandydatów do przejęcia pałeczki lidera, takich jak Fortnite, Apex Legends, czy też ostatni produkt firmy Activision, czyli Call of Duty Warzone. I dziś właśnie przyjrzymy się nieco bliżej tej ostatniej pozycji, zastanawiając się, czy stanowi ona naprawdę poważną konkurencję dla PUBG.

Call of Duty Warzone i PUBG - Jakie Są Najważniejsze Podobieństwa i Różnice między nimi?

Jak wspomnieliśmy powyżej, zarówno Call of Duty Warzone jak i Playerunknown’s Battlegrounds to gry należące do gatunku battle royale. Zasada rozgrywki w obu przypadkach jest bardzo podobna - gracz zostaje umieszczony w środku mapy, na której w losowych miejscach znajduje się uzbrojenie i różnego rodzaju akcesoria.

Jego zadaniem jest po prostu walczyć o przetrwanie, przy czym wraz z upływem czasu dostępny dla niego obszar mapy się stopniowo zmniejsza. Zwycięzcą zostaje ten z graczy, który jako ostatni pozostanie żywy. Zasady są jak widać bardzo proste, ale gry z tego gatunku cieszą się ogromną popularnością z racji dynamicznej rozgrywki i sporych wymagań dotyczących sposobu postępowania. Łączą więc emocjonujące starcia z umiejętnym i rozważnym planowaniem.

W tej branży liczą się jak na razie trzy tytuły, są to Fortnite, Apex Legends i właśnie Playerunknown’s Battlegrounds, od której to gry w zasadzie wszystko się zaczęło (przodków w postaci Arma 2 i Arma 3 pomijamy).

Playerunknown’s Battlegrounds ma więcej podobieństw z Call of Duty

Warzone niż jakakolwiek inna gra typu battle royale. U podstaw obu gier leży podobieństwo w każdym aspekcie rozgrywki. Nawet grupy odbiorców w obu przypadkach są podobne, bo są nimi nieco starsi i bardziej dojrzali gracze, w odróżnieniu od Fortnite i Apex Legends skierowanych raczej w stronę grona młodszych miłośników gier. Można w uproszczeniu powiedzieć, że Call of Duty Warzone ulepsza każdy pomysł zawarty w Playerunknown’s Battlegrounds.

PUBG cechuje się powolną, dosyć realistyczną rozgrywką, podczas gry jesteś związany ze współczesną technologią. Warzone to także raczej niezbyt dynamiczna odmiana battle royale, w której rozgrywka skupia się bardziej na realizmie bez elementów science fiction i sił nadprzyrodzonych. Wprawdzie obie gry nie są oparte na prawdziwej symulacji walki, ale PUBG i Call of Duty Warzone to jedyne gry battle royale kładące silny nacisk na realizm.

W PUBG taktyka i ukrywanie się są ważniejsze niż jakakolwiek forma ataku i walki. Podobnie jest z Call of Duty Warzone. Nie ma tutaj żadnej mechaniki obejmującej budowanie, takiej jak w Fortnite czy Apex Legends.
A różnice? W zasadzie dotyczą tylko konstrukcji map i ogólnie pojętego klimatu gry. W swoich ogólnych założeniach obie te gry są identyczne. Nie zapominajmy też o tym, że Call of Duty Warzone jest grą darmową, a PUBG - nie.

Przewagi Call of Duty Warzone nad PUBG?

Warzone ma wiele zalet w stosunku do PUBG, ale dwie z nich mają największe znaczenie. Pierwszym z nich jest fakt, że Warzone to gra wieloplatformowa.

Możesz grać w nią rywalizując z graczami na wielu platformach. W przypadku PUBG jest to dość ograniczone. Ponadto ogólna mechanika, mechanika walki i fizyka w Warzone są lepsze niż w PUBG, ponieważ gra ta opiera się na serii Call of Duty Modern Warfare, czyli najlepszej współczesnej symulacji pola walki.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.