- Łukasz Derbich stanął na boisku, by rozegrać najważniejszy w swoim życiu mecz, w którym stawką jest powrót do sprawności, obecności i możliwości dzielenia kolejnych dni ze swoim synkiem i żoną - czytamy w wiadomości przesłanej do nas przez bliskich byłego zawodnika ekstraklasowej Cracovii.

Łukasz Drebich to 36-letni polski piłkarz grający na pozycji lewego i środkowego obrońcy. Jest wychowankiem Korony-Pogoń Stawiszyn.

W przeszłości grał, miedzy innymi w ekstraklasowej Cracovii Kraków czy Ruchu Chorzów oraz Olimpii Elbląg (I liga), Sandecja Nowy Sącz (I liga), Radomiaku Radom (II liga) a ostatnio w klubie KS Opatówek. W ekstraklasie zadebiutował 14 marca 2009 roku w meczu z Lechią Gdańsk spełniając swoje marzenia z dzieciństwa.

Dzisiaj jego wielką pasję przerwała ciężka, podstępna i przewlekła choroba - niewydolność nerek.

By wesprzeć Łukasza Derbicha zajrzyj tutaj: Dołącz do drużyny! Pomoc dla Łukasza Derbicha w najważniejszym meczu jego życia

Aktualnie Łukasz jest w szpitalu, gdzie przechodzi szereg badań oraz utrzymującą go przy życiu dializę. Czeka na dawcę nerki, następnie przeszczep, a potem chce podjąć walkę o powrót do zdrowia. Jest dzielnym zawodnikiem, nie poddaje się, każdego dnia walczy z przeciwnościami losu, tak jak robił to na murawie - w najlepszym stylu

Po wyjściu ze szpitala czeka Go codzienna, wyczerpująca dializa otrzewnowa. Do podjęcia tej walki na czas oczekiwania na dawcę, a potem na podjęcie rehabilitacji potrzebne będą środki pieniężne.

Łukasz od dziecka grał w piłkę nożną. Ten sport to jego pasja, miłość i praca. Wychodząc na boisko zawsze daje z siebie 100% i zostawia serce na murawie. Nigdy nie odpuszcza i walczy do końca. Od wielu lat robi to, co sprawia mu dużo radości. Dzień 16 listopada 2019 roku nie różnił się od innych. Łukasz zagrał mecz w KS Opatówek i wrócił do domu. Nie wiedział, że to będzie jego ostatni mecz.

Następnego dnia źle się poczuł, dostał wysokie ciśnienie i ból głowy. Jego stan zdrowia na tyle się pogorszył, że dnia 20 listopada 2019 roku trafił na SOR w Kaliszu, a następnie na odział nefrologii z podejrzeniem zapalenia nerek.

Po paru dniach spędzonych w szpitalu i przeprowadzonych badaniach okazało się, że Łukasz cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. Szok. Wtedy jemu i jego rodzinie zawalił się świat. Do dnia dzisiejszego ani on, ani jego najbliżsi, nie mogą pogodzić się z tym, że już nie wróci na boisko.   

Niewydolność nerek to podstępnie rozwijająca się choroba, która nie daje żadnych sygnałów. Rozwija się latami. Aktualnie Łukasz przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, gdzie przechodzi codziennie szereg badań, które mają go zakwalifikować do przeszczepu nerki.

Dziś przy życiu utrzymują go wyczerpujące dializy i oczekiwanie na dawcę nerki. Łukasza czeka długa droga do powrotu do zdrowia i odnalezienia się w nowej sytuacji. W tym celu potrzebne są środki pieniężne na leczenie i rehabilitację.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.