Ustawa Hazardowa w 2016 roku diametralnie zmieniła rynek zakładów bukmacherskich w Polsce. Przede wszystkim w sferze online, gdzie można było obstawiać u operatorów będących nielegalnych w naszym kraju. Jak sytuacja bukmacherów w Polsce wygląda w 2021 roku, 5 lat po zmianach w prawie?

Bukmacherzy w Polsce – lista

Do prawdziwego przetasowania doszło w 2016 roku, kiedy marki takie jak Bet365, Unibet, Betclic musiały opuścić polski rynek przez brak licencji. Wówczas gracze w Polsce mogli obstawiać jedynie u kilku operatów: w Fortunie, forBET, Totolotku, Milenium, ETOTO i oczywiście STS.

Aktualna lista legalnych bukmacherów, z licencją Ministerstwa Finansów, prezentuje się następująco:

 1. E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 2. FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
 3. Milenium Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (działalność zawieszona w 2020 roku)
 4. STS S.A.
 5. Traf - Zakłady Wzajemne Sp. z o.o.
 6. TOTOLOTEK S.A.
 7. LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 8. SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 9. TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o.
 10. forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.
 11. BestBet Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
 12. Cherry Online Polska Sp. z o.o. (PZBuk)
 13. BEM Operations Limited (Betclic)
 14. BetFan Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
 15. eWinner Sp. z o.o.
 16. BetX Polska Sp. z o.o.
 17. Polski Bukmacher Sp. z o.o. (NobleBet i OKBET)
 18. Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.
 19. GO BET Sp. z o.o.
 20. Bukmacherska Sp. z o.o.

Niesamowity rozwój branży bukmacherskiej zaowocował przyznaniem aż 20 licencji przez Ministerstwo Finansów! W zaledwie 5 lat list firma urosła z 7 do 20.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Bukmacherzy w Polsce – tutaj znajdziesz recenzje wszystkich legalnych operatorów.

Liderzy wśród bukmacherów

Liczba legalnych bukmacherów w Polsce znacząco wzrosła, jest to ogromna zmiana ilościowa. Z tego przybytku nowych konkurentów nic jednak nie robi sobie lider rynku, czyli STS. Polski bukmacher posiada około 46% udziałów w polskich zakładach sportowych i jest to niezmienne od bardzo dawna.

Drugie miejsce zajmuje Fortuna, a trzecie forBET. Można powiedzieć, że w top5 plasuje się jeszcze Betclic i LV BET. Pozostałe miejsca ulegają kwartalnym rotacjom i ciężko wskazać, kto zajmuje aktualnie miejsca 6-20.

Warto zauważyć, że niektóre firmy nadal nie wystartowały. Należy do nich MR BET, czy GO BET.

Dlaczego STS jest liderem bukmacherów w Polsce? Działa od samego początku rynku zakładów w naszym kraju. Szybki start, to jednak nie wszystko. Firma inwestuje w sponsoringi (reprezentacja Polski, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Cracovia Kraków, czy Zagłębie Lubin), rozwija własny produkt (posiada autorską platformę bukmacherską).

Poza tym zawsze idzie z duchem czasu. Przez ponad 20 lat w branży uległa ona wielu zmianom. Świat internetu też się zmieniał. STS zawsze nadążał i dlatego jest niekwestionowanym liderem.

Na koniec trzeba dodać, że rynek bukmacherski w Polsce nie jest usłany różami. Tylko dwie firmy w oficjalnych sprawozdaniach finansowych notują zyski – oczywiście STS i Fortuna. ForBET jest blisko, prawdopodobnie gdyby nie pandemia to już w 2020 zanotowałby zysk.

Pozostałe firmy wciąż walczą o byt na rynku i kto wie, czy w pewnym momencie tempo zamykania się operatorów nie dogoni tempa otwierania się nowych zakładów bukmacherskich.

Zakłady bukmacherskie są przeznaczone dla osób powyżej 18. roku życia. Hazard Uzależnia. Graj odpowiedzialnie. Wszyscy bukmacherzy wymienieni w artykule są legalnie działającymi firmami w Polsce.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.