Arka Gdynia zremisowała z Piastem Gliwice 0-0 w 10. Kolejce PKO Ekstraklasy. Był to pierwszy niedzielny mecz. Podopieczni Jacka Zielińskiego pomimo wielu dobrych okazji nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

W 2. minucie było blisko gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Azer Bušuladžić kiwnął w polu karnym i w końcu uderzył. Tor lotu piłki zmienił Davit Skhirtladze, ale uderzył daleko obok słupka.

W 15. minucie w polu karnym bardzo dobrze zachował się Bušuladžić. Bośniak zdecydował się na uderze, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką.

W 21. minucie świetną okazję stworzył Piasta Gliwice.  Centra w pole karne z rzutu rożnego, gdzie Piotr  Malarczyk uderzył głową z bliska, ale fenomenalnie obronił Pāvels Šteinbors. Wypuścił jednak piłkę bramkarz gdynian. Do piłki dopadł Uroš Korun, ale i z jego uderzeniem poradził sobie łotewski bramkarz.

W 33. Patryk Sokołowski wykorzystał dośrodkowanie wprost na głowę od Gerarda Badíí, ale młody pomocnik gliwiczan po późniejszej weryfikacji VAR był na spalonym.

W 62. minucie Tom Hateley zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale piłka po jego uderzeniu nie znalazła drogi do siatki.

W 70. minucie Davit Skhirtladze zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, František Plach zdołał sparować piłkę poza boisko.

W 71. minucie kolejną fenomenalną interwencją popisał się Plach. Z 16. metra strzelał  Christian Maghoma, ale golkiper gości przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 81 minucie kontra zawodników z Gdyni. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wprost na głowę jednego z zawodników gospodarzy. Próbowali zagrozić bramce strzałem głową z bliskiej odległości, ale fenomenalną interwencją popisał się słowacki bramkarz Mistrzów Polski.

W 4. minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową na nodze miał Tiago Alves wpadł w pole karne z prawej strony minął dwóch obrońców jak tyczki. Zbyt długo zwlekał ze strzałem przez co został zablokowany.

ARKA GDYNIA - PIAST GLIWICE 0-0

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień (84. Adam Danch), Maghoma, Marciniak, Wawszczyk - Budziński, Vejinović, Nalepa, Bušuladžić (75. Adam Deja) - Schirtladze, Jankowski (87. Marcus Vinícius).

Piast Gliwice: Plach - Mokwa, Korun, Malarczyk, Kirkeskov - Badía (87. Tiago Alves), Sokołowski (71. Tomasz Jodłowiec), Hateley, Félix, Milewski - Parzyszek (73. Patryk Tuszyński).

żółte kartki: Wawszczyk - Kirkeskov. sędzia: Tomasz Musiał (Kraków) widzów: 6 039