W ramach obchodów 95-lecia KP Beskid Skoczów zostanie zorganizowana charytatywna zbiórka pieniędzy na operację dla dwuletniego Alana Serwatki. Dziecko to urodziło się z niewykle trudnym schorzeniem Fibular hemimelia (brak kości strzałkowej), jego prawa nóżka jest 5,5 cm krótsza. Alanek cierpi również na niestabilność rzepki. Jedyną szansą na wyleczenie jest kosztowna operacja w USA.

Dokładny opis przypadku Alana znajduje się na stronie fundacji Rycerze i Księżniczki. KP Beskid skoczów postanowił połączyć obchody 95-leica klubu wraz z akcją pomocy Alanowi. Zbiórka pieniędzy bedzie prowadzona 5 maja o godzinie 17:00 na meczu Beskid Skoczów - Polonia Bytom oraz 2 czerwca o godzinie 17:00 na meczu z Odrą Wodzisław.

Ponadto podczas meczu z Odrą Wodzisław KP Beskid Skoczów zorganizuje "Dzień dziecka z Beskidem", gdzie na dzieci będą czekały atrakcje z nagrodami. Pojawi się maskotka "Minionek", z którą będzie można sobie zrobić zdjęcie. Na stadionie miejskim w Skoczowie w tym dniu pojawi się również Alan wraz z rodzicami.

Zbiórka prowadzona jest już od pewnego czasu. Na koncie zbiórki jest już blisko 150 tysięcy złotych. Koszt całej zbiórki to milion złotych. Akcje można wspomóc na kilka sposobów:

- przelew

- sms

- aukcja

- udostępnienie

Pamiętajmy, że każda złotówka sie liczy!

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.