ŁKS Łódź przegrał z Arką Gdynia 1-4 (0-2) w 9. Kolejce PKO Ekstraklasy. Dwie bramki dla drużyny Jacka Zielińskiego zdobył Davit Skhirtladze.

W 13. minucie gospodarze stanęli przed szansą wyjścia na prowadzenie. Dani Ramírez zdecydował się na uderzenie tuż zza łuku pola karnego. Udanie interweniował Pāvels Šteinbors odbijając piłkę na rzut rożny.

W 21. minucie gdynianie wyszli na prowadzenie. Michał Nalepa wszedł w pole karne z prawej strony uderzył z ostrego kąta. Piłkę odbił Arkadiusz Malarz, a ta spadła pod nogi Davita Skhirtladze, który z okolicy 11. otworzył wynik.

W 27. minucie Ramírez  uderzył z rzutu wolnego był bliski zdobycia bramki i doprowadzenia do remisu. Dobrą interwencją, ale i nie bez trudu obronił łotewski bramkarz gdynian.

W 36. minucie szansa dla ŁKS-u. Po dośrodkowaniu z prawej flanki swoją szansę miał Pirulo. Pomocnik gospodarzy posłał jednak piłkę nad poprzeczką w dogodnej sytuacji.

W 40. minucie ponownie świetną okazję miał Pirulo/  Uderzenie tuż zza pola karnego i piłka trafiła w poprzeczkę. Nie miałby w tej sytuacji nic do powiedzenia Pāvels Šteinbors.

W 43. minucie goście podwyższyli prowadzenie Maciej Jankowski podał piętką do Marko Vejinovicia, który wypuścił za daleko sobie piłkę. Ta trafiła do Davita Skhirtladze, który bez problemów pokonał interweniującego Arkadiusz Malarza.

W 52. minucie Rafał Kujawa zdobył bramkę kontaktową. Wydawało się, że w polu karnym faulowany był Jan Grzesik. Piłka trafiła pod nogi Kujawy, który trafił do siatki z 7. metra.

W 58. minucie goście trafili do siatki po raz 3. Jakub Wawszczyk zachował się bardzo przytomnie. Wycofał na 13. metr do Michała Nalepy, który płaskim strzałem po ziemi pokonał nowego bramkarza ŁKS-u.

W 72. minucie Maciej Jankowski wykorzystał podanie w pole karne. Napastnik Arki Gdynia pewnie zachował się w sytuacji sam na sam.

ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 1-4 (0-2)

0-1 Davit Skhirtladze (21.)

0-2 Davit Skhirtladze (43.)

1- 2 Rafał Kujawa (52.)

1-3 Michał Nalepa (58.)

1-4 Maciej Jankowski (72.)

ŁKS Łódź: Malarz - Grzesik, Juraszek, Sobociński, Bogusz - Ramírez (81. Piotr Pyrdoł), Guima (81. Dragoljub Srnić), Piątek, Wolski (46. Michał Trąbka), Pirulo - Kujawa.

Arka Gdynia: Šteinbors - Zbozień, Maghoma, Marciniak, Wawszczyk - Budziński, Vejinović,  Nalepa (78. Adam Deja), Bušuladžić - Schirtladze (87. Jakub Wilczyński), Jankowski (90. Nando García).

żółte kartki: Grzesik, Juraszek - Schirtladze, Wawszczyk, Marciniak sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) widzów: 5 160