Najbliższa seria gier LOTTO Ekstraklasy może przynieść odpowiedzi na pewne pytania. W dniu dzisiejszym utrzymanie zapewnić mogą sobie podopieczni Jacka Zielińskiego, zaś w dniu jutrzejszym mogą to uczynić wrocławianie. 


Arka Gdynia podejmie wyjątkowo dziś podejmie Wisłę Kraków, bowiem stadion w Gdyni będzie służył na turnieju Mistrzostw Świata U-20. Gdynianie w przypadku wygranej będą już pewni utrzymania. Wisła jednak walczy o mistrzostwo grupy spadkowej i na pewno nie odpuści.

We wtorkowy wieczór Miedź Legnica zagra ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni Vítezslava Lavicki także w najbliższej kolejce mogą zapewnić sobie utrzymanie, ale warunkiem jest wygrana wrocławian. Miedź w minionej kolejce mocno skomplikowała sobie sprawę i jeśli myśli o pozostaniu w krajowej elicie musi wygrać.

Zdegradowane Zagłębie Sosnowiec podejmie Koronę Kielce. Goście już się dawno utrzymali i teraz mogą robić przegląd kadry przed nowymi rozgrywkami. Zawodnicy Valdasa Ivanauskasa nie zamierzają jednak odpuszczać i będą chcieli godnie pożegnać się z LOTTO Ekstraklasą.

Górnik Zabrze podejmie Wisłę Płock. Piłkarze Marcina Brosza mają już utrzymanie, zaś Wisła musi jeszcze walczyć. Nafciarze nie mogą stracić czujności, bowiem każda kolejna porażka może skutkować spadkiem.

W środowy wieczór Lech Poznań zagra z Lechią Gdańsk, która ma już tylko matematyczne szansę na Mistrzostwo Polski. Podopieczni Piotra Stokowca skomplikowali sobie sprawę po zremisowanym meczu z Zagłębiem i teraz aby zachować szanse, muszą pokonać Kolejorza.

Zagłębie Lubin podejmie Cracovię, która jest na najlepszej drodze do wywalczenia miejsca w europejskich pucharach. Piłkarzom Michała Probierza brakuje już niewiele, ale ciągle czują oddech Jagielloni.

Jagiellonia Białystok zagra hitowe stracie z Legią Warszawa, która skomplikowała sobie sprawę Mistrzostwa Polski, wobec remisu z Pogonią. Podopieczni Aleksandara Vukovica muszą wygrać jeśli nadal chcą zachować szansę tryumf w krajowej elicie. Zawodnicy Ireneusza Mamrota jednak nadal walczą o udział w europejskich pucharach, tak więc można spodziewać się walki na śmierć i życie.

Pogoń Szczecin skrzyżuje rękawice z Piastem Gliwice, który do meczu przystępuje z pozycji lidera. Gliwiczanie stoją przed ogromną szansą i aby sen trwał jak najdłużej, Piastunki muszą wygrać.

Foto: Paweł Jerzmanowski/warszawa.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.