Arka Gdynia by przetrwać potrzebuje 9 mln zł. Musi te pieniądze znaleźć w ciągu najbliższych kilku tygodni. Inaczej klubowi grozi upadło i rozgrywki będzie musiał zaczynać na niższym szczeblu rozgrywek.

- Arka Gdynia obrała kurs prosto na 4 ligę - czytamy w "Dzienniku Bałtyckim".

Nadmorski klub zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Według wyliczeń dziennika potrzebuje aż 9 milionów złotych. Sporta część tej kwoty to dziura w budżecie powstała po tym jak z wspierania Arki Gdynia wycofało się miasto.

- Nie ma większych szans, aby w najbliższych tygodniach znalazł się inwestor, który zakupi większościowy pakiet akcji Arki Gdynia i uratuje przed bankructwem sportową spółkę akcyjną - przekonuje "Dziennik Bałtycki".

Co to może oznaczać dla Arki Gdynia? Ogłoszenie upadłości i bankructwo, a w konsekwencji degradacje co najmniej do poziomu IV ligi.

To samo niestety przed laty przerabiała Lechia Gdańsk, ŁKS Łódź, Pogoń Szczecin czy Widzew Łódź. Każdy z tych klubów (nie licząc Widzewa) dziś już zdołał się odbudować, ale wciąż była to długa i niełatwa droga...

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.