Efekt nowej miotły zadziałał w Sandomierzu i w mieście Ojca Mateusza mogą na chwilę odetchnąć. Motor Lublin przegrał w Sieniawie. Podopieczni Łukasza Surmy odskoczyli Podlasiu na trzy oczka.

Avia Świdnik pokonała Orlęta Radzyń Podlaski, choć to goście wygrywali do przerwy po trafieniu Macieja Wojczuka w 33. minucie. Po przerwie miejscowi przełamali wynik, a dwie bramki zdobył Piotr Darmochwał.

Podlasie Biała Podlaska wysoko uległo Podhalu Nowy Targ, które pewnie kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Goście wynik otworzyli w 18. minucie po uderzeniu Marka Mizi. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Artur Pląskowski podwyższył na 0-2. W drugiej odsłonie wynik spotkania z rzutu karnego ustalił Dawid Dynarek w 81. minucie.

Wisła Puławy bez problemów rozprawiła się z Chełmianką Chełm. Gospodarze wygrali 3-0 po bramkach Michała Zubera, Łukasza Kacprzyckiego z rzutu karnego oraz Konrada Szczotki.

Czarni Połaniec polegli ze Stalą Rzeszów 1-2, choć mogli się pokusić o punkty, bowiem przez długi czas grali w przewadze zawodnika. Wynik spotkania otworzył Robert Trznadel w 4. minucie. Gospodarze rzutem na taśmę przed przerwą wyrównali za sprawą Damiana Skiby. Rzeszowianie po zmianie stron dążyli do zdobycia kolejnej bramki i dosyć szybko im się to udało, bowiem w 52. minucie z rzutu karnego do siatki trafił Wojciech Reiman. Mecz był bardzo zacięty, jednak to piłkarze Janusza Niedźwiedzia mogli cieszyć się z trzech oczek.

Królami wyjazdów stają się piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy wysoko pokonali Spartakusa Daleszyce. Goście worek z bramkami rozerwali już w 7. minucie, gdy z jedenastu metrów gola zdobył Mateusz Podstolak. Kolejne bramki jednak padły dopiero w samej końcówce meczu, a ich autorami byli Wołodymyr Khorolski, Tomasz Przewoźnik i Krzysztof Pietluch.

Wisła Sandomierz w końcu wygrała, a udany debiut na ławce trenerskiej zaliczył Rafał Wójcik. Sandomierzanie wygrali ze Stalą Kraśnik, którą prowadzi legenda klubu z Koseły 3a Jarosław Pacholarz, lecz o sentymentach nie mogło być mowy. Gole padały dopiero po przerwie, a dublet ustrzelił Kamil Bętkowski. Jedną bramkę dla Wisły dołożył jeszcze Kacper Piechniak. Dla gości honorowe trafienia zaliczył Filip Drozd w 81. minucie.

Soła Oświęcim odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i odskoczyła Podlasiu na trzy punkty. Zawodnicy Łukasza Surmy rozprawili się z Wiślanami Jaśkowice w samej końcówce, a gole dla Solarzy zdobyli Mateusz Wyjadłowski i Daniel Feruga.

Hutnik Kraków uległ KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwsza bramka na Suchych Stawach padła w 18. minucie za sprawą Macieja Miłka. Do wyrównania w 40. minucie doprowadził Błażej Radwanek i remis utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron wynik ustalił Kamil Bełczowski w 55. minucie.

W jedynym niedzielnym meczu Sokół Sieniawa wygrał z Motorem Lublin po bramce Damiana Skały w 86. minucie.