Podopieczni Janusza Niedźwiedzia wytrzymali ciśnienie i pokonali Podhale Nowy Targ pieczętując awans na szczebel centralny. Z ligą oprócz Spartakusa i Czarnych pożegnały się także drużyny Podlasia i Wiślan.

Kolejkę zainaugurował mecz Sokoła Sieniawa z Avią Świdnik. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 37. minucie po uderzeniu Tomasza Wilusza. Po zmianie stron Sokół starał się kontrolować przebieg meczu i wychodziło mu to aż w końcu w samej końcówce wyrównał Łukasz Strug.

Czarni Połaniec w meczu dwóch spadkowiczów okazali się lepsi od Spartakusa Daleszyce. Gospodarze prowadzili do przerwy 1-0 po strzale Karola Karólaka w 11. minucie. Po zmianie stron szybko podwyższył Filip Krępa. W 66. minucie na 3-0 podwyższył Mateusz Załucki. Osiem minut później goście trafili do siatki za sprawą Michała Jeziorskiego. Po kolejnych ośmiu minutach było już 4-1 po golu Jakuba Zięby. W 84. minucie wynik z jedenastu metrów ustalił Piotr Ostrowski.

Stal Kraśnik wysoko przegrała z Orlętami Radzyń Podlaski. Wynik w 25. minucie otworzył Dominik Barciak, a 60 sekund później Bartosz Ciborowski podwyższył na 0-2 i wynik ten utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron w 61. minucie rezultat ustalił Jan Bożym.

Hutnik Kraków podzielił się punktami z Sołą Oświęcim, a gole padły dopiero po przerwie. Szybko po zmian goście wyszli na prowadzenie po strzale Adriana Wójcika. Po ponad kwadransie był już remis, a do siatki z jedenastu metrów trafił Grzegorz Marszalik

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pokonało Wólczankę Wólka Pełkińska, która ostatecznie utrzymała się w trzeciej lidze. Wynik w 56. minucie otworzył Kamil Bełczowski. Rezultat ustalił na jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry Michał Grunt.

Wisła Sandomierz skromnie pokonała Chełmiankę Chełm i zapewniła sobie utrzymanie. Jedynego gola dla sandomierzan zdobył Marcin Sudy w 68. minucie.

Wisła Puławy w identycznych rozmiarach pokonała Podlasie Biała Podlaska. Jedyny gol padł w 59. minucie autorstwa Mateusza Pielacha.

Motor Lublin w szalonym meczu pokonał Wiślan Jaśkowice. Goście pierwszy krok postawili w 25. minucie, a do siatki trafił Marcin Kołton dając radość swojej drużynie. Chwilę później był już remis, a wyrównującego gola zdobył Michał Paluch. Ten sam piłkarz 180 sekund później dał prowadzenie drużynie Motoru Lublin. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, a w lepszych nastrojach gospodarze schodzili do szatni. W drugiej odsłonie szybko wyrównał Michał Morawski i Motor znów musiał odrabiać straty. Sztuka ta udała mu się dziewiętnaście minut później, a Szymon Kamiński cieszył się z gola. Sześć minut później wyrównał Krzysztof Szewczyk, dając nadzieje swojej drużynie. Lublinianie okazali się jednak bezlitośni i w samej końcówce Konrad Nowak zdobył decydującą bramkę.

Stal Rzeszów pokonała Podhale Nowy Targ i awansowała do 2 ligi. Wynik już w 9. minucie otworzył Tomasz Płonka, a siedemnaście minut później było już 2-0 po strzale Grzegorza Goncerza. Goście odpowiedzieli kontaktową bramką na trzy minuty przed końcem pierwszej odsłony zdobytą przez Artura Pląskowskiego.