Podopieczni Grzegorza Opalińskiego po raz pierwszy w obecnym sezonie musieli uznać wyższość rywala. Motor Lublin nie zdołał pokonać Wólczanki. Hetman przywiózł punkt z Sandomierza.

Jutrzenka Giebułtów przegrała z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Gola rzutem na taśmę przed przerwą zdobył Marcin Kaczmarek. Sześć minut po przerwie prowadzenie podwyższył Bartłomiej Smuczyński. W 56. minucie spotkania samobójcze trafienie zaliczył Kacper Ziółkowski, co dało nadzieję miejscowym. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do KSZO, a konkretnie do Jana Imiołka w 90. minucie.

Podhale Nowy Targ ograło Orlęta Radzyń Podlaski, mimo że to to goście błyskawicznie wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Chyły, a miało to miejsce w 3. minucie. Wyrównanie nastąpiło jeszcze przed przerwą, a do siatki w 42. minucie trafił Tomasz Palonek. Gospodarze w drugiej odsłonie napierali i w 82. minucie wynik ustalił Marcin Mączka.

Wisła Puławy pokonała Hutnika Kraków. Gospodarze prowadzili już 3-0, dublet na swoim koncie zapisał Maciej Wojczuk, a gola z jedenastu metrów dołożył Krystian Puton. Krakowianie ogarnęli się w samej końcówce meczu i zdobyli dwie bramki autorstwa Tomasza Ogara i Patryka Kołodzieja, lecz brakło czasu na wyrównanie.

Siarka Tarnobrzeg przegrała z rezerwami Korony Kielce, choć to dla spadkowicza z drugiej ligi mecz się doskonale ułożył. Tarnobrzeżanie na prowadzenie wyszli już w 7. minucie, a do siatki trafił Paweł Mróz. Drużyna gości z czasem zaczęła się rozkręcać i szybko po przerwie wyrównała za sprawą Urosa Duranovica. Spotkanie było bardzo zacięte, a sędzia miał bardzo dużo roboty, Wynik meczu ustalił Ivan Jukic w 72. minucie.

Stal Kraśnik w wyjazdowym meczu rozgromiła Podlasie Biała Podlaska. Goście do przerwy skromnie prowadzili po golu Rafała Króla. Ten sam piłkarz po zmianie stron trafił ponownie do siatki, wobec czego Stal miała już dwubramkową przewagę. Podopieczni Przemysława Sałańskiego kontaktowego gola zdobyli w 78. minucie za sprawą Tomasza Nieścieruka. To trafienie mocno podrażniło kraśniczan, którzy zdobyli jeszcze trzy gole po strzałach Kamila Króla, Władysława Kudriawcewa i Kacpra Nastałka.

Chełmianka Chełm mimo prowadzenia do przerwy 2-0, z Avią Świdnik ugrała tylko punkt. Miejscowi na prowadzenie wyszli w 12. minucie za sprawą Norberta Myszki, a po kolejnych dwunastu minutach gola zdobył z jedenastu metrów Wołodymyr Hładkyj. Po przerwie, a konkretnie w 51. minucie kontaktowego gola zdobył Damian Szpak, a w samej końcówce wynik meczu ustalił Wojciech Białek.

Wisła Sandomierz podzieliła się punktami z Hetmanem Zamość. Podopieczni Rafała Wójcika pierwszego gola zdobyli już w 8. minucie, a na listę strzelców wpisał się Dariusz Brągiel. Beniaminek w końcówce pierwszej połowy mocniej przycisnął i zdobył dwa gole. Najpierw bramkę zdobył Kamil Oziemczuk, a po chwili samobójcze trafienie zaliczył Patryk Wilk. Błyskawicznie po zmianie stron do wyrównania doprowadził Jarosław Piątkowski i mecz zaczął się od początku. Hetman nie zamierzał się poddawać i w 78. minucie znowu prowadził, a po raz drugi w tym meczu do siatki trafił Kamil Oziemczuk. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, a konkretnie do Marcina Sudego, który w 87. minucie ustalił wynik meczu.

Sokół Sieniawa skromnie pokonał Wisłokę Dębica, a jedynego gola zdobył Łukasz Skrzypek z rzutu karnego.

Motor Lublin bezbramkowo zremisował z Wólczanką Wólka Pełkińska.