Zakończył się sezon w południowo-zachodniej grupie trzeciej ligi i pomimo zwycięstwa zespół z Kluczborka spadł do czwartej ligi. Zwycięski remis Stal Brzeg na terenie lidera z Polkowic.

Piłkarze rezerw Górnika Zabrze przegrali z Ruchem Zdzieszowice po golach Marcina Niemczyka z jedenastu metrów i Pawła Kubiaka.

Lechia Dzierżoniów wysoką porażką pożegnała się z trzecią ligą. Piłkarze Ślęzy Wrocław do przerwy prowadzili już 0-2, a dublet na swoim koncie zapisał Jakub Berkowicz. Szybko po zmianie stron kontaktową bramkę dołożył Łukasz Szukiełowicz. 180 sekund później na 1-3 podwyższył Mateusz Stempin. W końcówce goście dołożyli jeszcze trzy gole.

Ruch Radzionków również wysoką porażką pożegnał się z trzecią ligą. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 26. minucie po strzale Mateusza Hermasza. To było jednak ostatnie słowo radzionkowian, a do głosu doszli piłkarze Zagłębia II Lubin. W 41. minucie wyrównał Karol Żmijewski. Po zmianie stron Miedziowi zdobyli jeszcze pięć bramek. Dwie były autorstwa Marcina Gołębiowskiego, a po jednej dołożyli Kacper Lepczyński, Błażej Czuban i Maciej Warpas.

Agroplon Głuszyna rozgromił drugi zespół Miedzi Legnica. Wynik meczu otworzył Przemysław Porębski, a na jego trafienie odpowiedział Mateusz Pałach, który w sumie czterokrotnie trafiał do siatki w tym spotkaniu. Goście odpowiedzieli uderzeniem Patryka Poręby. Niedługo po tym wyrównał Radosław Mikulski. Od tej pory strzelali tylko goście, a do bramki trafiał wyżej wspomniany Mateusz Pałach.

Piast Żmigród pewnie pokonał Gwarka Tarnowskie Góry po golach Michała Koźlika, Filipa Kendzi i Eryka Morysona.

Rekord Bielsko-Biała wygrał z Pniówkiem Pawłowice Śląskie, a jedynego gola i to w dodatku samobójczego zdobył Mateusz Wrana.

Foto-Higiena Gać dopiero w ostatniej kolejce zapewniła sobie utrzymanie po wygranej ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Wynik meczu w 33. minucie otworzył Dominik Wejerowski i jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron na 2-0 podwyższył Miłosz Kubacki.

Górnik Polkowice podzielił się punktami ze Stalą Brzeg, co ostatecznie dało jej utrzymanie. Kwadrans po pierwszym gwizdku goście wyszli na prowadzenie za sprawą Damiana Celucha. Polkowiczanie wyrównali w 66. minucie po uderzeniu Michała Bednarskiego.

Warta Gorzów Wielkopolski przegrała z MKS-em Kluczbork, któremu zwycięstwo w ostateczności nic nie dało i obie drużyny pożegnały się z trzecią ligą. Jedyną bramkę w 89. minucie zdobył Miłosz Reisch.