Za nami kolejna seria gier w południowo-zachodniej grupie trzeciej ligi. Rezerwy Śląska po wygranej nad ROW-em 1964 Rybnik nadal są liderem rozgrywek. Inny wrocławski klub rozbił Foto-Higienę Gać.

Drugi garnitur Zagłębia Lubin przegrał z rezerwami Górnika Zabrze. Dublet ustrzelił Dariusz Kamiński, zaś wynik w 8. minucie otworzył Michał Rostkowski.

LZS Starowice przegrał z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Goście na prowadzenie wyszli w 11. minucie, a do siatki trafił Konrad Pipia. Beniaminek doprowadził do wyrównania w 58. minucie za sprawą Bartłomieja Rakowskiego. 180 sekund później Gwarek znów prowadził, a swój koncert rozpoczął Sebastian Pączko, który ustrzelił hat-tricka.

Śląsk II Wrocław w meczu na szczycie pokonał ROW 1964 Rybnik. Aktualny lider do przerwy prowadził 0-2 po bramkach Bartosza Borunia i Piotra Samca-Talara. Napastnik wrocławian w sumie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a po raz kolejny uczynił to 62. minucie. Spadkowicz z 2 ligi zdołał odpowiedzieć trafieniami Piotra Pacholskiego i Marcina Wodeckiego.

Ruch Chorzów podzielił się punktami z rezerwami Miedzi Legnica. Goście na prowadzenie wyszli w 29. minucie, a do siatki trafił Wojciech Łobodziński. Chorzowianie wyrównującego gola zdobyli w 58. minucie, a konkretnie uczynił to Mateusz Bartolewski.

Pniówek Pawłowice Śląskie pokonał Piasta Żmigród po bramkach Dawida Weisa i Wojciecha Caniboła. Przyjezdni zdołali odpowiedzieć trafieniem Błażeja Chouwera.

Rekord Bielsko-Biała musiał uznać wyższość MKS-u Kluczbork. Gole w tym spotkaniu padły dopiero w drugiej połowie. Prowadzenie MKS-owi dał w 53. minucie Bartosz Włodarczyk, a dziesięć minut później z jedenastu metrów wynik podwyższył Jakub Ryś. W końcówce obie drużyny zdobyły jeszcze po bramce.

Ślęza Wrocław rozbiła na wyjeździe Foto-Higienę Gać. Hat-tricka ustrzelił Hubert Muszyński, zaś wynik ustalił Szymon Lewkot.

Ruch Zdzieszowice skromnie pokonał Polonię Bytom w wyjazdowym starciu, a jedynego gola zdobył Marcin Niemczyk w 54. minucie.

W jedynym niedzielnym meczu Lechia Zielona Góra wygrała ze Stalą Brzeg. Beniaminek na prowadzenie wyszedł w 17. minucie po strzale Szymona Kobusińskiego. Drużyna z województwa opolskiego ruszyła do odrabiania strat i 35. minucie dopięła swego, a z gola cieszył się Mateusz Dychus. Zielonogórzanie przed przerwą ponownie prowadzili, bowiem na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił Łukasz Garguła. Po zmianie stron po golu dołożyli Szymon Kobusiński i Mateusz Dychus.