ŁKS Łódź ma ogromne szanse, by po kilkunastu latach wrócić w szeregi Ekstraklasy. Klub zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli 1 ligi. Czy łodzianom uda się wywalczyć awans?

Pytanie to zapewne stawia sobie wielu fanów piłki nożnej w naszym kraju, którzy śledzą zmagania I Ligi. Ten drugi po Ekstraklasie szczebel rozgrywek oferuje nie mniej ciekawą sytuację w tym sezonie, gdyż wiele drużyn bije się o awans do Ekstraklasy. ŁKS Łódź jest jednym z teamów,  które mają na to największe szanse.

Tabeli pierwszej ligi,  która jest w tym sezonie sponsorowana przez bukmachera Fortuna przewodzi Raków Częstochowa. Jeżeli interesują Cię kody promocyjne dla bukmacherów, zarówno Fortuny jak i pozostałych to zapoznaj się koniecznie z linkiem powyżej. Wracając do tematu, o ile Raków Częstochowa zajmuje bardzo pewnie pierwszą pozycję z ogromną przewagą nad resztą stawki, tak walka o drugie miejsce, również dające promocje do Ekstraklasy, wciąż pozostaje otwarta.

ŁKS Łódź zgromadził jak na tą chwilę 46 punktów, co daje im drugą lokatę w tabeli. Strata do Rakowa Częstochowa wynosi jednak aż 12 oczek i może być trudna do odrobienia nawet pomimo faktu, że bezpośrednie spotkanie pomiędzy tymi drużynami w rundzie wiosennej wciąż się nie odbyło. W pierwszym meczu na wyjeździe ŁKS Łódź zremisował z Rakowem 1:1. To nie lada osiągnięcie, gdyż drużyna z Częstochowy  gra fenomenalny sezon i przegrała tylko raz w 25 meczach.

Przewaga nad znajdującą się w tabeli na trzecim miejscu Stalą Mielec jest w miarę bezpieczna i wynosi 5 punktów. Oczywiście to bezpieczeństwo jest bardzo złudne, gdyż wystarczy tak naprawdę jedna przegrana by ŁKS Łódź znalazł się w zasięgu drużyny z Mielca. Granie pod presją z pewnością nie jest tym, o czym marzy ŁKS Łódź dlatego w kolejnych meczach będą się starali zbudować jeszcze większą zaliczkę punktową.


Łódzki klub jest jedną z najbardziej utytułowanych i znanych drużyn, które występują obecnie na zapleczu Ekstraklasy. Grał on przez bardzo wiele lat na najwyższym poziomie rozgrywkowym notując liczne sukcesy. Historia klubu sięga aż 110 lat i w czasie tym 2 razy byli mistrzami Polski a raz udało im się zdobyć Puchar Polski. Ostatnie mistrzostwo zdobyli w 1998 roku. Niestety zdobycie drugiego mistrzostwa Polski i udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów, gdzie łodzianie ulegli Manchesterowi United zwiastowały gorsze czasy dla klubu. 2 lata po zdobyciu mistrzostwa spadli do drugiej ligi.

Warto podkreślić, że spadek nastąpił po 29 latach gry w najwyższej lidze. Na niższym szczeblu rozgrywek grali aż 6 lat, by w 2006 roku ponownie awansować do Ekstraklasy. Niestety krótko potem klub został zdegradowany do I ligi z powodu nieotrzymania licencji, następnie z powodu problemów finansowych zbankrutował i w 2013 roku rozpoczął grę od IV ligi. Do I ligi awansowali w 2018 roku i już w debiutanckim sezonie mają szansę powrócić do Ekstraklasy, byłaby to niesamowita historia!

Łódzki Klub Sportowy posiada relatywnie mocny skład jak na rozgrywki I ligi, wprawdzie nie mają Ronaldo ale wielu całkiem solidnych zawodników wyróżnia się na tle pozostałych. Na uwagę zasługują z pewnością Dani Ramírez, który grał w drugiej drużynie Valencii czy Getafe, Łukasz Piątek, który ma na koncie występy w Ekstraklasie oraz młodzi, zdolni zawodnicy jak Rozwandowicz, Sobociński czy Wolski.

Już na początku rundy wiosennej ŁKS Łódź wygrał ze swoim głównym konkurentem do awansu, czyli Stalą Mielec. W 3 pierwszym meczach po wznowieniu rozgrywek klub zanotował 3 zwycięstwa, strzelili 7 bramek nie tracąc przy tym żadnej, co wskazuje na ich bardzo dobrą formę. Wprawdzie niedługo czekają ich trudne mecze z Podbeskidziem Bielsko Biała czy Sandecją Nowy Sącz, ale kibice zasiadający na stadionie przy al. Unii Lubelskiej mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Jeżeli wykorzystałeś nasze kody promocyjne dla bukmacherów to w STS kurs na to, że ŁKS Łódź wygra ligę wynosi 12,00. Bardziej realna opcja, czyli ŁKS kończący na drugim miejscu jest wyceniana na 2,00. Jeżeli podobnie jak my uważasz, że ŁKS Łódź ma spore szanse na awans być może warto obstawić to u bukmachera.


Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.