Wyposażenie siłowni czy klubu fitness jest jednym z najbardziej kosztownych elementów całej inwestycji. Nowy, profesjonalny sprzęt do ćwiczeń to spory wydatek. Przy czym kupujemy z reguły przynajmniej po kilka egzemplarzy danej maszyny – a to już są poważne koszty. Alternatywą, która z jednej strony pozwoli nam zaoszczędzić na wyposażeniu, a z drugiej umożliwi wstawienie do siłowni wysokiej jakości urządzeń, jest zregenerowany sprzęt na siłownię. Jak to wygląda w praktyce i dlaczego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem?

Jaki sprzęt na siłownie podlega regeneracji?

Praktycznie każdy używany sprzęt na siłownie można zregenerować. Konstrukcje tego typu urządzeń zostały tak opracowane, aby były zarówno wytrzymałe, jak i proste w serwisie. Producenci markowych urządzeń na siłownię oferują oryginalne zamienniki dla wyeksploatowanych części. Dzięki temu takie maszyny mają bardzo długą żywotność i przy odpowiednim serwisie będą służyć przez wiele lat, nawet przy bardzo dużym obciążeniu.

W ten sposób regeneracji podlegają zarówno maszyny do ćwiczeń aerobowych z rozbudowanymi systemami elektronicznej kontroli, takie jak: bieżnie, crosstrainery, rowery stacjonarne i maszyny eliptyczne (orbitreki), jak i urządzenia do ćwiczeń siłowych (np. maszyny ze stosem).

Regeneracja urządzeń do ćwiczeń – na czym polega?

O regeneracji sprzętu na siłownie wszystko wie firma Total Fitness Concept z Krakowa, która już od lat zajmuje się profesjonalnym odnawianiem urządzeń na siłownię, takich marek jak TechnoGym, Precor, Total Fitness i wielu innych. Proces regeneracji obejmuje rozkręcenie całej maszyny, jej dokładne wyczyszczenie i odświeżenie elementów z tworzyw sztucznych oraz metalowych – poprzez ponowne lakierowanie, a przede wszystkim wymianę wszystkich wyeksploatowanych części urządzenia.

Przeglądu i regeneracji podlegają również wszystkie podzespoły elektroniczne. Dzięki temu otrzymujemy kompleksowo odnowioną maszynę, w której zamontowane zostały oryginalne części, dzięki czemu będzie ona działać tak, jak zupełnie nowa maszyna. Co najważniejsze, w trakcie renowacji prowadzonych przez krakowską firmę, można dodatkowo spersonalizować i obrandować regenerowany sprzęt.

Profesjonalny sprzęt na siłownię po regeneracji

Regeneracja urządzeń jest naprawdę gruntowna, co pozwala przywrócić maszynie pełną sprawność i atrakcyjny wygląd. Odnowione urządzenia wyglądają jak nowe i tak też działają. Zregenerowany sprzęt przechodzi przez wnikliwą kontrolę jakości, a następnie trafia z powrotem na siłownię. Takie zregenerowane urządzenia można również kupić.

Inną opcją jest regeneracja posiadanego już sprzętu na siłowni. Jeśli jest to markowe urządzenie, to warto zdecydować się na jego przegląd i kompleksowe odnowienie. Profesjonalne urządzenia do ćwiczeń mają tę zaletę, że można w nich wymieniać wiele komponentów, a ich konstrukcja po zwykłych zabiegach kosmetycznych, będzie wyglądać jak nowa. Regeneracja sprzętu do ćwiczeń zawsze będzie tańsza niż zakup nowych urządzeń.

I bardzo często taki zakup nie jest potrzebny, bo po odnowieniu, urządzenia sprawują się tak samo dobrze! Dlatego na pytanie, czy warto regenerować sprzęt lub kupić takie odnowione urządzenie do siłowni, jest jedna odpowiedź. Jeśli chcemy zaoszczędzić i wyposażyć siłownię taniej, ale w profesjonalny sprzęt, to jak najbardziej tak!

Partnerem artykułu jest Total Fitness Concept - oferujący profesjonalny sprzęt na siłownię.

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.