W dniu dzisiejszym przedstawimy zwycięzcę czwartej ligi łódzkiej. Na ligowe salony wraca RKS Radomsko, który pod obecną nazwą w trzeciej lidze występował 13 lat temu. 


RKS Radomsko awansował do 3 ligi grupy I. Klub z ulicy Brzeźnickiej 26 na trzecioligowy front pod obecną nazwą wraca po trzynastu latach. Radomszczanie jeszcze trzy lata temu jeszcze dwa lata temu występowali pod nazwą Mechanik Radomsko

Mechanik w trzeciej lidze występował ostatnio w sezonie 2013/14, więc rozgrywki na poziomie międzywojewódzkim do Radomska wracają po trzech latach. Żółto-niebiescy wygrali czwartą ligę w sezonie 2018/19. Choć byli w niej beniaminkiem, to szybko ją zdominowali i wraz z Wartą Sieradz nadawali ton rozgrywkom.

Klub awans przypieczętował dopiero w ostatniej kolejce, a rywalem którego podejmował była właśnie Warta, więc sprawa promocji do wyższej ligi rozstrzygnęła się w ostatniej kolejce. W meczu o wszystko lepsza okazała się jedenastka z Radomska, która skromnie pokonała zespół z Sieradza i po meczu świętowała awans.

Awans klub wywalczył pod wodzą Andrzeja Orzulaka, który prowadzi radomszczan od 19 kwietnia 2019 roku. Wcześniej szkoleniowcem klubu był Rafał Ozga, który z seniorami RKS-u pracował od 27 kwietnia 2018 roku. 

Teraz przed RKS-em Radomsko nowe wyzwania, bowiem klub po powrocie do historycznej nazwy idzie jak burza i na trzeciej lidze nie chce się zatrzymywać. Jakub Mielczarek w rozmowie z Grzegorzem Sawickim z portalu futbol.pl mówi że trzecia liga będzie miejscem z którego ruszą dalej. 

3 liga nie będzie dla nas celem samym w sobie, lecz miejscem, z którego ruszymy dalej. Nie ukrywamy, że chcemy mieć ogólnopolską ligę w mieście. Budujemy struktury administracyjne, dbamy o dzieci i młodzież, nasi fani jeżdżą za nami po całym województwie, sprzedajemy setki biletów i karnetów. W mieście na poważnie zaczyna się rozmawiać o infrastrukturze, mamy nadzieję, że wkrótce od słów przejdziemy do czynów i dumnie przyjmiemy trzecioligowców przy B26.


Foto: lodzkifutbol.pl

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.