Śląsk Wrocław zremisował z Pogonią Szczecin 1-1 (1-1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 7. Kolejki PKO Ekstraklasy. Zespół ze stolicy województwa Dolnośląskiego pozostaje jedyną drużyną bez porażki w sezonie 2019/2020.

W 4. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Lubambo Musonda przedarł się w prawym skrzydłem wpadł w pole karne. Oddał do nadbiegającego Róberta Picha, który uderzył nieczysto w piłkę ale na tyle precyzyjnie by umieścić ją w siatce.

W 20. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Adam Buksa wykorzystał błąd w obronie i przerzucił piłkę nad bramkarzem, umieszczając ją w siatce. Sędzia Piotr Lasyk po konsultacji z wozem VAR nie uznał bramki.

W 22. minucie ponownie Buksa, odwrócił się z rywalami na plecach uderzył na dalszy słupek z około 25. metrów mocnym kopnięciem pokonał Matúša Putnockiego. Tym razem w prawidłowy sposób.

W 30. minucie na lewej stronie boiska piłkę dostał Marcin Listkowski, który wpadł w pole karne. Był za mocno odchylony i przeniósł uderzenie ponad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry na prawej stronie pola karnego dopadł Santeri Hostikka uderzył z półwoleja w środek bramki.

W 66. minucie Pich wywalczył piłkę na lewej stronie boiska odegrał przed szesnastkę. Tam Krzysztof Mączyński uderzył, ale nie na tyle groźnie by zaskoczyć Dante Stipice.

W 79. minucie miał sporo miejsca przed polem karnym Srđan Spiridonović, zdecydował się na uderzenie ale wyraźnie chybił.

ŚLĄSK WROCŁAW - POGOŃ SZCZECIN 1-1 (1-1)

1-0 Róbert Pich (4.)

1-1 Adam Buksa (22.)

Śląsk Wrocław: Putnocký - Broź, Puerto, Golla, Hołownia - Musonda (72. Damian Gąska), Mączyński, Łabojko, Pich, Cholewiak (78. Daniel Szczepan) - Expósito (53. Michał Chrapek).

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllópoulos, Zech, Nunes - Kowalczyk, Dąbrowski, Kožulj (87. David Stec), Listkowski, Hostikka (69. Srđan Spiridonović) - Buksa (82. Soufian Benyamina)

żółte kartki: Listkowski, Benyamina sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)  widzów: 24 968