Efekt nowej miotły zadziałał przy ulicy Gliwickiej 72, bowiem drużyna dowodzona przez nowego-starego trenera, Rolanda Buchałe ograła Pniówek. Dublet dla spadkowicza z drugiej ligi ustrzelił Marcin Wodecki.


Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, odkąd drużynę przejął Roland Buchała, który na Gliwicką 67 powrócił po raz kolejny już w swojej karierze. Mimo że to Pniówek Pawłowice Śląskie był wyżej notowany, to gospodarze od początku lepiej się prezentowali.

Rybniczanie stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, ale na pierwszego gola musieli poczekać dopiero do 23. minuty. Konrad Warmiński zagrywał do Marcina Wodeckiego, a ten pewnym strzałem pokonał Bartosza Gocyka i dał swojej drużynie prowadzenie.

Spadkowicz z drugiej ligi nie zamierzał czekać i zaledwie 180 sekund później podwyższył prowadzenie. Głównym aktorem ponownie był wychowanek RKP Rybnik, który tym razem celnie wymierzył zza pola karnego i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze mając wynik, kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, nie dając szans odpowiedzieć drużynie Pniówka. Ostatecznie więcej goli do przerwy nie padło i to zielono-czarni w lepszych humorach schodzili na przerwę, mając dwubramkową zaliczkę.

Po zmianie stron, drużyna z Rybnika mogła szybko zamknąć mecz, ale miejscowi zmarnowali dwie bardzo dobre okazje. Najpierw Wiktor Piejak próbował się przedrzeć przez defensywę Pniówka, a po chwili to samo chciał uczynić 17-letni pomocnik rybniczan, jednak obrona gości była czujna.

Zespół dowodzony przez Grzegorza Łukasika także miał swoje okazje. Jedną z nich zmarnował Dawid Hanzel, który nie dał rady pokonać Kewina Paszka. Goście wciąż byli w natarciu i w 80. minucie Sławomir Szary wrzucał piłkę w pole karne, ale nie zdołał jej sięgnąć Wojciech Caniboł.

Pniówek dzielnie walczył i cały czas liczył na choć jedno trafienie w meczu z drużyną z Rybnika. Niedawny lider rozgrywek w końcu dopiął swego, a piłkę do siatki wpakował 33-letni wychowanek Odry Wodzisław Śląski, który ustalił rezultat spotkania.


ROW 1964 Rybnik - Pniówek Pawłowice Śląskie 2-1 (2-0)

1-0 Marcin Wodecki (23)

2-0 Marcin Wodecki (26)

2-1 Wojciech Caniboł (90)


ROW 1964 Rybnik: Paszek - Krotofil, Pacholski, Jary, Szkatuła, Mandrysz (88. Kuzior), Baranskyj (63. Dzierbicki), Polok, Warmiński (57. Kunat), Wodecki, Wiejak (69. Plizga)

Pniówek Pawłowice Śląskie: Gocyk - Paleczny (61. Płowucha), Szary, Ciuberek, Glenc (74. Trąd), Dzida, Siwek (64. Morcinek), Musioł, Szatkowski, Hanzel, Caniboł

Żółte kartki: Polok - Ciuberek, Hanzel

Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.