Pogoń Szczecin zremisowała z Lechem Poznań 1-1 (1-0) w ostatnim sobotnim meczu 14. Kolejce PKO Ekstraklasy. Szczecinianie nie wykorzystali okazji powrotu na fotel lidera.

W pierwszych fragmentach spotkania Pogoń Szczecin  atakowała głównie długą piłką, bądź też dośrodkowaną. Gospodarze chcieli od początku narzucić swój styl gry i szybko strzelić bramkę. Lech Poznań przetrwał te pierwsze minuty i powoli się rozkręcał. Dante Stipica musiał kilka razy łapać piłkę w początkowym kwadransie. Odpowiedział sprytnym strzałem Adam Frączczak.

W 21. minucie Portowcy wyszli na prowadzenie. Dobrą okazję stworzył austriacki pomocnik szczecinian. Srđan Spiridonović wymanewrował przed polem karnym obrońców uderzył z dystansu trafiając w samo okienko bramki. Mickey van der Hart nie miał za wiele do powiedzenia przy tym uderzeniu.

W 40. minucie dobrą okazję miał Sebastian Kowalczyk, bramkarz Lechitów nie dał się zaskoczyć.

W 82. minucie Pedro Tiba uderzył piłke, która wypadła z pola karnego. Mocnym uderzeniem Portugalczyk próbował zaskoczyć chorwackiego bramkarza gospodarzy, a ten przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 83. minucie podopieczni Dariusza Żurawia doprowadzili do wyrównania. z Prawego narożnika boiska Darko Jevtić dośrodkował w pole bramkowe wprost na głowę wbiegającego Thomasa Rogne, który mocnym uderzeniem z bliska trafił do siatki.

W meczu z Lechem Poznań trener Kosta Runjaić nie mógł skorzystać z pauzujących za nadmiar żółtych kartek Jakuba Bartkowskiego i Adama Buksy

POGOŃ SZCZECIN - LECH POZNAŃ 1-1 (1-0)

1-0 Srđan Spiridonović (21.)

1-1 Thomas Rogne (82.)

Pogoń Szczecin: Stipica - Stec, Triantafyllópoulos, Zech, Matynia - Spiridonović (90. Kacper Kozłowski), Kožulj (86. Igor Łasicki), Podstawski, Kowalczyk, Listkowski (76. Santeri Hostikka) - Frączczak.

Lech Poznań: van der Hart - Gumny, Šatka, Rogne, Kostevych - Puchacz (86. Jakub Kamiński), Muhar (78. Paweł Tomczyk), Tiba, Moder (66. Darko Jevtić), Jóźwiak - Gytkjær.

żółte kartki: Kožulj, Stec - Gumny, Jóźwiak, Rogne sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa) widzów: 3 697