Podopieczni Dariusza Banasika odnieśli pierwsze od pięciu miesięcy zwycięstwo na wyjeździe. Beniaminek Fortuna 1 ligi ograł Chrobrego Głogów, a gole zdobywali Mateusz Lewandowski i Rafał Makowski.

Piłkarze Radomiaka Radom od początku spotkania chcieli narzucić swoje tempo gry i odnieść pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. To im się udało i w 17. minucie Mateusz Lewandowski pokonał bramkarza Chrobrego Głogów, Michała Szromnika.

Gospodarze po stracie gola zaczęli atakować, jednak na posterunku stał Mateusz Kochalski i ostatecznie do przerwy wynik już nie uległ zmianie. W końcówce pierwszej odsłony niezłą okazję miał Dawid Abramowicz, jednak bramkarz Chrobrego odbił futbolówkę.

Radomianie po przerwie chcieli podwyższyć prowadzenie, co mu się udało już w 57. minucie, a do siatki trafił Rafał Makowski. Gospodarze starali się nawiązać walkę z beniaminkiem, jednak defensywa Radomiaka nie pozwalała na zbyt wiele drużynie Ivana Djurdevica.

Przyjezdni w 81. minucie mogli podwyższyć na 0-3, lecz piłka po uderzeniu Rafała Makowskiego zatrzymała się na słupku.

Chrobry Głogów - Radomiak Radom 0-2 (0-1)

1-0 Mateusz Lewandowski (17)

2-0 Rafał Makowski (57)

Chrobry Głogów: Szromnik – Stolc, Michalec, Praznovsky, Ratajczak, Ziemann (85. Artigas), Diduszko, Mandrysz, Kozak, Kowalczyk (59. Benedyczak), Lebedyński

Radomiak Radom: Kochalski – Abramowicz, Grudniewski, Cichocki, Jakubik, Kaput, Lewandowski (68. Banasiak), Makowski, Michalski (64. Mikita), Leandro (86. Karwot), Górski

Żółta kartka: Lebedyński - Lewandowski

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)