Pogoń Szczecin wygrała z Wisłą Kraków 1-0 (0-0) w pierwszym sobotnim meczu 4. Kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Konstandinos Triandafilopulos. W 71. minucie po kontuzji wrócił na boisko Jakub Błaszczykowski.

W 21. minucie dobrze  rozegrana akcja przez miejscowych. Po prawej stronie piłkę otrzymał w polu karnym Jakub Bartkowski i od razu uderzył, ale dobrze ustawiony był Michał Buchalik odbił piłkę na róg.

W 22. minucie Paweł Brożek opanował piłkę w polu karnym wycofał do Rafała Boguskiego, który uderzył zza pola karnego. Musiał się wykazać umiejętnościami chorwacki bramkarz Portowców.

W 30. minucie Adam Buksa otrzymał dobre podanie na lewą stronę pola karnego, wypracował sobie miejsce do uderzenia, ale posłał piłkę płasko tuż obok bramki.

W 7. minucie doliczonego czasu gry na prawej flance Ricardo Nunes dośrodkował wprost na głowę Bartkowskiego, który główkował nieczysto.

W 55. minucie bardzo dobrze rozpoczęła się druga połowa dla gospodarzy. Z lewej strony do dośrodkowania z rzutu rożnego najlepiej zachował się Konstandinos Triandafilopulos, nie pilnowany głowa zaskoczył interweniującego na linii Buchalika.

W 60. minucie powinien być remis. Po dośrodkowaniu z lewej flanki z bliska uderzał głową niepilnowany Boguski, ale fatalnie przestrzelił.

W 73. minucie dośrodkowywał Maciej Sadlok, do podania doszedł Paweł Brożek. Piłka po jego uderzeniu z ostrego kąta uderzyła w słupek.

W 78. minucie swoją okazję miał Jakub Błaszczykowski kapitan Białej Gwiazdy rozpoczął i zakończył akcję swojej drużyny. Obrócił się w polu karnym i z woleja uderzył nad poprzeczką bramki Dante Stipicy.

W 81. minucie Soufian Benyamina pognał lewą stroną minął obrońców. Nie zdecydował się na podanie do dobrze ustawionego Srđana Spiridonovicia. Uderzył, a strzał Niemca odbił Buchalik. Do odbitej piłki dopadł Zvonimir Kožulj. Uderzenie Bośniaka zostało zablokowane przez Dawida Szota.

W 87. minucie świetnym dryblingiem popisał się Santeri Hostikka, wyszedł na pozycję sam na sam, ale kapitalnie interweniował bramkarz krakowian.

POGOŃ SZCZECIN - WISŁA KRAKÓW 1-0 (0-0)

1-0 Konstandinos Triandafilopulos (55.)

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Triantafyllópoulos, Zech, Nunes - Kowalczyk, Podstawski, Kožulj, Listkowski (79. Srđan Spiridonović), Guarrotxena (45. Santeri Hostikka) - Buksa (74. Soufian Benyamina).

Wisła Kraków: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Boguski (81. Krzysztof Drzazga), Silva (71. Jakub Błaszczykowski), Szot, Savićević, Mak (61. Chuca) - Brożek.

żółte kartki: Bartkowski, Podstawski - Savićević sędzia: Piotr Lasyk (Bytom) widzów: 3 947