Piast Gliwice pokonał Koronę Kielce 4-0 (2-0) na własnym stadionie w 30. Kolejce LOTTO Ekstraklasy. Umacniając się na 3. miejscu przed decydującymi spotkaniami sezonu 2018/2019.

W 17. minucie samobójcze trafienie zanotował obrońca Korony Kielce Joonas Tamm. Piłkę dośrodkowaną w pole karne zmierzającą do Joela Valencii. Przegrał pojedynek z estońskim obrońcom gości który pechowo interweniując wstrzelił piłkę do własnej siatki.

W 19. minucie było już 2-0 dla gospodarzy tym razem Jorge Félix, który wykorzystał przeciągnięte dośrodkowanie Piotra Parzyszka uderzył na bliższy słupek i podwyższył prowadzenie.

W 23. minucie mogło być już przysłowiowo po meczu. Joel Valencia uderzył na bramkę, ale futbolówka po uderzeniu Ekwadorczyka zatrzymała się na słupku.

W 25. minucie idealną piłkę wyłożył Łukasz Kossakiewicz do Elia Soriano. Tylko niemiecki napastnik drużyny z Kielce wie jak nie skierował piłki do siatki.

W 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Toma Hateleya najwyżej do piłki wyskoczył Marcin Pietrowski. Kapitan Piasta skierował piłkę do siatki.

W 63. minucie Joel Valencia otrzymał długie podanie wbiegł w pole karne, był dobrze kryty przez obrońców i jego uderzenie zatrzepotało w bocznej siatce.

W 90. minucie debiutanckiego gola w barwach Piasta Gliwice zdobył Paweł Tomczyk.

W doliczonym czasie gry ponownie w polu karnym znalazł się Tomczyk. Młody napastnik Piasta został uderzony przez Matthias Hamrol. Arbiter dzisiejszego spotkania Jarosław Przybył wskazał na jedenasty metr.

Do piłki ustawionej na wprost bramki podszedł Aleksandar Sedlar piłkę uderzoną przez Serba wybronił bramkarz drużyny Gino Lettieriego.

PIAST GLIWICE - KORONA KIELCE 4-0 (2-0)

1-0 Joonas Tamm (17.) s.

2-0 Jorge Félix (19.)

3-0 Marcin Pietrowski (58)

4-0 Paweł Tomczyk (90.)

Piast Gliwice: Plach - Kirkeskov, Czerwiński, Sedlar, Pietrowski - Konczkowski (76. Tomasz Jodłowiec), Dziczek, Hateley, Félix, Valencia (66. Gerard Badía) - Parzyszek (85. Paweł Tomczyk).

Korona Kielce: Hamrol - Tamm (30. Felicio Brown Forbes), Kovačević, Márquez, Kosakiewicz - Jukić (76. Ken Kallaste), Petrak, Gnjatić (46. Piotr Malarczyk), Vato Arveladze,  Pučko - Soriano.

żółte kartki: Jodłowiec, Pietrowski - Márquez, Hamrol sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork) widzów: 4 410

W 90. minucie Aleksandar Sedlar (Piast) nie wykorzystał rzutu karnego (Matthias Hamrol obronił).