Piast Gliwice pokonał Jagiellonię Białystok 2-1 (1-0) w pierwszym sobotnim meczu 35. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. W doliczonym czasie gry rzutu karnego dla Jagiellonii nie wykorzystał Jesús Imaz.

W pierwszych 20. minutach spotkania niewiele się działo na boisku przy ulicy Okrzei. Oba zespoły wzajemnie się badały. Piast próbował grać pressingiem.

W 26. minucie premierowe uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu białostoczan. Uderzenie z rzutu wolnego, zbyt słabe by mogło zaskoczyć Jakuba Szmatułę.

W 31. minucie Tomasz Jodłowiec zagrał do Piotra Parzyszka, a ten uderzył z 16. metra, jego uderzenie powędrowało prosto w ręce Grzegorza Sandomierskiego.

W 39. minucie gospodarze stworzyli okazję. Joel Valencia na połowie gości zagrał do Gerarda Badíi ale kapitan gliwiczan zmarnował okazję potykając się.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał centrę z lewego skrzydła Joel Valencia, a Böðvar Böðvarsson zagarnął piłkę zza linii bramkowej. Sędzia Jarosław Przybył po weryfikacji VAR uznał bramkę

W 68. minucie goście stworzyli sobie ciekawą okazję Arvydas Novikovas wpadł w pole karne i zacentrował na głowę Jesúsa Imaza, który oddał strzał - szczęśliwie interweniował Szmatuła.

W 86. minucie Aleksandar Sedlar wyciął we własnym polu karnym Marko Poletanovicia. Sędzia dopiero po zapoznaniu się z materiałem wideo wskazał na 11. metr.

W 87. minucie do piłki ustawionej na wprost bramki podszedł Jesús Imaz pewnie wyegzekwował stały fragment gry. Piłka trafiła w słupek i wpadła do siatki.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Tomasz Jodłowiec wyłożył piłkę Jorge Félixowi po jego uderzeniu Sandomierski popisał się dobrą interwencją, ale z dobitką w wykonaniu Jodłowca nie miał już szans.

W 4. minucie doliczonego czasu gry rzutu karnego nie wykorzystał Jesús Imaz, bramkarz Piastunek obronił.

PIAST GLIWICE - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2-1 (1-0)

1-0 Joel Valencia (45+)

1-1 Jesús Imaz (87.) karny

2-1 Tomasz Jodłowiec (90+)

Piast Gliwice: Szmatuła - Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov - Konczkowski (83. Patryk Sokołowski), Jodłowiec, Dziczek, Valencia, Badía (65. Jorge Félix) - Parzyszek (74.  Michal Papadopulos).

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Kadlec, Runje, Arsenić, Böðvarsson (76. Martin Košťál) - Wójcicki (60. Guilherme), Adamec (60. Taras Romanczuk), Poletanović, Pospíšil, Novikovas - Imaz.

żółte kartki: Sedlar, Dziczek - Imaz. sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork) widzów: 9 028

W 90+. minucie Jesús Imaz (Jagiellonia) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Szmatuła obronił).