Piast Gliwice wygrał z Legią Warszawa 2-0 (0-0) w najciekawszym spotkaniu 11. Kolejki PKO Ekstraklasy. Mistrz Polski pokonał srebrnego medalistę zeszłego sezonu. Po bramkach Piotra Parzyszka i Jorge Félixa.

W pierwszych minutach drugiej połowy zaczęła się walka i wymiana ciosów. Coś czego brakowało w pierwszych 45. minutach.

W 57. minucie wynik spotkania otworzył napastnik gospodarzy Piotr Parzyszek. Wykorzystał podanie w pole karne. Pewnym uderzeniem pokonał Radosława Majeckiego.

W 61. minucie Gerard Badía próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych. Przełożył sobie na lewą nogę i uderzeniem na dalszy słupek próbował zdobyć bramkę. Niewiele brakowało piłka poszybowała tuż obok słupka.

W 68. minucie Jorge Félix wykorzystał podanie z głębi pola o Mikkela Kirkeskova. Hiszpan wpadł w pole karne z lewej strony. Zdecydował się na uderzenie. Za pierwszym razem uderzył w Mateusza Wieteskę. Przejął odbitą futbolówkę i podcinką nad bramkarzem podwyższył prowadzenie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Jarosław Niezgoda miał szansę na zdobycie bramki kontaktowej. Kapitalnie interweniował František Plach wyciągając piłkę niemal z linii bramkowej.

PIAST GLIWICE - LEGIA WARSZAWA 2-0 (0-0)

1-0 Piotr Parzyszek (57.)

2-0 Jorge Félix (68.)

Piast Gliwice: Plach - Rymaniak, Korun, Malarczyk, Kirkeskov - Milewski (82. Dominik Steczyk), Sokołowski, Hateley, Félix, Badía - Parzyszek (62. Patryk Tuszyński).

Legia Warszawa: Majecki - Jędrzejczyk, Lewczuk, Wieteska, Rocha (71. Michał Karbownik) - Novikovas (69. Paweł Wszołek), Antolić, Martins, Gvilia, Luquinhas - Kanté (69. Jarosław Niezgoda).

żółte kartki: Kirkeskov, Parzyszek - Jędrzejczyk, Rocha sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork) widzów: 6  813