Podopieczni Waldemara Fornalika skromnie pokonali Koronę Kielce, której sytuacja w ligowej tabeli nie jest najlepsza. Piast Gliwice zdobył jedną bramkę, a jej strzelcem okazał się Jorge Felix.

Początek spotkania był wyrównanym widowiskiem i obie drużyny miały swoje okazje. Zarówno Piast Gliwice jak i Korona Kielce starały się atakować, ale brakował konkretów. Z czasem to jednak gospodarze częściej atakowali i zagrażali bramce Marka Kozioła, lecz nadal wynik był bezbramkowy.

Drużyna dowodzona przez Mirosława Smyłę także miała swoje okazje, jednak nie były one na tyle groźne aby zaskoczyć golkipera Piastunek. Korona w 34. minucie stanęła przed doskonałą szansą, a konkretnie miał ją Uros Duranovic, który uderzył jednak w poprzeczkę.

To podrażniło gliwiczan, którzy błyskawicznie odpowiedzieli, ale wciąż było 0-0. Konkretniejsza zdawała być się jednak Korona, która w 45. minucie miała doskonałą okazję. Czarnogórski napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam, ale uderzył wprost w bramkarza. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać i dosłownie minutę później Piotr Parzyszek uderzał, ale Marek Kozioł stanął na wysokości zadania.

Po zmianie stron, obraz gry był niemal identyczny jak w pierwszej odsłonie i kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Okrzei 20, oglądali bardzo wyrównany pojedynek. Z czasem to jednak Piast zaczął się uaktywniać i w końcu w 57. minucie Jorge Felix uderzeniem głową, dał prowadzenie swojej drużynie.

Gospodarze po zdobyciu bramki zaczęli szanować piłkę, a ponadto uspokoiło się spotkanie, lecz Korona także miała trochę do powiedzenia. To nie robiło na Piaście żadnego wrażenia, który po prostu robił swoje i rozgrywał dobre zawody.

Podopieczni Waldemara Fornalika w 77. minucie mogli prowadzić już 2-0. Przed doskonałą szansą stanął Patryk Tuszyński, lecz w decydującym momencie nie zdołał pokonać golkipera kielczan. W końcówce mocniej przycisnęła Korona, jednak ostatecznie z trzech oczek cieszył się Piast.

Piast Gliwice - Korona Kielce 1-0 (0-0)

1-0 Jorge Felix (57)

Piast Gliwice: Plach – Rymaniak, Korun, Malarczyk, Kirkeskov – Sokołowski, Milewski, Badia (71. Jodłowiec), Felix, Hateley – Parzyszek (68. Tuszyński)

Korona Kielce: Kozioł – Spychała, A. Kovacevic, Marquez, Gardawski – Lioi, Żubrowski, Gnjatic, Cebula (76. Jukic), Djuranovic (61. Żyro) – Papadopulos (67. Pucko)

Żółte kartki: Sokołowski, Tuszyński - Papadopulos

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)