Podopieczni Waldemara Fornalika skromnie ale zgodnie z planem pokonali rywali z Płocka, którzy są w coraz gorszej sytuacji. Złoty gol padł w pierwszej połowie, a strzelcem był dobrze grający na wiosnę wychowanek holenderskiego vv Eldenia.

Piłkarze Piasta Gliwice dobrze rozpoczęli to spotkanie i już od pierwszych minut meczu dominowali nad Wisłą Płock i sprawiali im sporo problemów. Pierwszą bardzo groźną okazję gliwiczanie stworzyli już 15. minucie, a piłkę otrzymał Patryk Dziczek, który dobrze uderzył, ale Thomas Dahne pozostał na posterunku.

Miejscowi nadal napierali i 26. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia, a bramkę na 1-0 zdobył Piotr Parzyszek. Od tego momentu Piast zaczął oddawać inicjatywę zespołowi gości, który coraz śmielej sobie poczynał. Na kilka minut przed końcem spotkania groźnie uderzał na bramkę Giorgi Merebaszwili, lecz nie dał się uprzedzić Frantisek Plach. Do przerwy więcej bramek już nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron szybko na 2-0 mogli podwyższyć gospodarze, ale Uros Korun posłał piłkę wysoko nad bramką. Po chwili także próbował Joel Valencia, lecz Dahne uratował gości w tej sytuacji. Mecz z czasem zaczął się wyrównywać i toczył się głównie w środku pola. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło i z trzech punktów mogą cieszyć się piłkarze Piasta, zaś podopieczni Kibu Vicuny mają niemałe kłopoty.

Piast Gliwice - Wisła Płock 1-0 (1-0)

1-0 Piotr Parzyszek (26)

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, J. Czerwiński, Korun, Kirkeskov – Pietrowski (74. Mateusz Mak), Dziczek, Felix, Valencia (84. Badia), Hateley – Parzyszek (79. Papadopulos)

Wisła Płock: Dahne – McGing, Łasicki, Uryga, Garcia – Alen Stevanović (69. Łukowski), Borysiuk (78. Ricardinho), Rasak, Furman, Merebaszwili – Kuświk (66. Angielski).

Żółta kartka: Pietrowski

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)