Podopieczni Dominika Nowaka uzupełnili stawkę półfinalistów Pucharu Polski. Jedyną bramkę dla przedstawiciela Lotto Ekstraklasy szybko zdobył Petteri Forsell.

Spotkanie idealnie zaczęło się dla Miedzi Legnica. Petteri Forsell będąc na 30. metrze zdecydował się na uderzenie. Strzał okazał się na tyle szczęśliwy że piłka wpadła w kozioł i zaskoczyła w 2. minucie Miłosza Mleczko. Zaskoczony golkiper Puszczy Niepołomice musiał wyjmować futbolówkę z siatki i było 0-1.

Szybki gol zaskoczył miejscowych, którzy dopiero po chwili otrząsnęli się i zaczęli przeciwstawiać się podopiecznym Dominika Nowaka. W 28. minucie jednak Rafał Augustyniak zdecydował się na groźne uderzenie, które zaskoczyło miejscowych, lecz nadal było 0-1.

Dwie minuty później dobrze w bramce zachował się Mleczko który rozpoczął dobrze zapowiadającą się akcję piłkarzy Tomasza Tułacza. Łukasz Szczepaniak uderzył zza pola karnego, lecz Anton Kanibołocki w ostatniej chwili uratował swój zespół. Po chwili o sporym szczęściu mógł mówić Mateusz Żyro, który faulował rywala, lecz nie ujrzał drugiej żółtej kartki.

W Niepołomicach zgromadzona publika oglądała dobre spotkanie i co chwile coś się działo. Najpierw w 38. minucie próbował Fabian Piasecki, a 60 sekund później Wiktor Żytek. Do końca pierwszej połowy jednak wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron mecz się wyrównał i obie ekipy co chwilę starały się przejąć inicjatywę. W 77. minucie miejscowi mogli wyrównać. Konrad Stępień dobrze uderzył jednak golkiper Miedzi pozostawał na posterunku. Na pięć minut przed końcem meczu Konrad Nowak mógł ucieszyć miejscową publikę, lecz strzał powędrował wysoko nad bramką.

W końcówce wynik mogli podwyższyć Augustyniak i Pasecki, lecz nie potrafili uderzyć celnie na bramkę. Na koniec nadzieję przedłużyć mógł Szczepaniak, ale jego strzał wybronił bramkarz Miedzi.

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 0-1 (0-1)

0-1 Petteri Forsell (2)

Puszcza Niepołomice: Mleczko – Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk – Szczepaniak, Kotwica, Stefanik (62. Orłowski), Nowak, Żytek – Tomalski (74. Bąk)

Miedź Legnica: Kanibołocki – Żyro, Musa, Miljković – Pikk (67. Camara), Augustyniak, Borja Fernandez, Ojamaa – Santana, Piasecki, Forsell (87. Szczepaniak)

Żółte kartki: Żytek - Pikk, Żyro, Augustyniak, Miljković

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)