Gospodarze jeśli myślą o utrzymaniu w Fortuna 1 lidze, musieli dziś bezwzględnie wygrać. Łatwo nie było, jednak ostatecznie swój cel osiągnęli, a bohaterem Odry został Arkadiusz Piech.

Dzisiejsze spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Odry Opole, która już w 3. minucie wyszła na prowadzenie. Miejscowi świetnie rozegrali rzut wolny, a jeszcze lepiej wykończył go Arkadiusz Piech, który wyrasta na prawdziwego lidera opolskiej ekipy. Sytuacja ta dodała skrzydeł niebiesko-czerwonym, którzy często przebywali na połowie rywala.

Drużyna dowodzona przez Dietmara Brehmera nie zatrzymywała się i cały czas przeważała, ale brakowało tej przysłowiowej kropki nad "i". Wigry Suwałki musiały się bronić, jednak sporo dobrej roboty wykonywał Jan Balawejder, który często był górą w pojedynkach z graczami gospodarzy. Cały czas to jednak Opolanie dominowali i kreowali sobie kolejne okazje.

Pierwsza część starcia była pod pełną kontrolą Odry, jednak do pełni szczęścia brakowało kolejnych bramek. Po zmianie stron, przyjezdni zaskoczyli niebiesko-czerwonych, bowiem w 53. minucie zrobiło się groźnie w ich polu karnym. Jeden z graczy Wigier stanął przed świetną szansą, ale w ostatniej chwili mądrze interweniował zawodnik ekipy z Opola.

Zrobiło się niebezpiecznie, a miejscowym zapaliła się lampka, wobec czego ruszyli oni do ataku. Świetną szansę miał Rafał Niziołek, który miał sporo miejsca w szesnastce, ale przeszacował i uderzył nad bramką. Opolanie nie dawali za wygraną i cały czas szukali kolejnych bramek, jednak szwankowała skuteczność, wobec czego nadal było 1-0.

Odra cały czas dominowała, jednak nie potrafiła tego udokumentować bramkami, a ponadto świetnie bronił golkiper Wigier. Mecz do ostatnich minut trzymał w napięciu, bowiem jednorazowe zrywy miał zespół z Suwałk. Zespół dowodzony przez Dietmara Brehmera ostatecznie dowiózł jednobramkowe prowadzenie i po meczu do swojego dorobku dopisał cenne trzy oczka.

Odra Opole - Wigry Suwałki 1-0 (1-0)

1-0 Arkadiusz Piech (3)

Odra Opole: Kuchta – Bonecki, Czyżycki, Janasik (55. Winiarczyk), Janus, Kostrzycki, Mikinic, Niziołek, Piech (85. Skrzypczak), Tabiś, Żemło

Wigry Suwałki: Balawejder – Bartczak (38. Matuszewski), Czułowski, Dobrotka, Gierach, Gojko, Karankiewicz, Nowak, Ozga, Świątek (70. Wasilewski), Wełniak

Żółte kartki: Janasik, Żemło, Bonecki, Winiarczyk - Nowak, Karankiewicz, Ozga

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)