Za nami niezwykle emocjonująca 21. kolejka piłkarskiej Ekstraklasy. Tempa w drodze po tytuł mistrza Polski nie zwalniają zawodnicy Ekstraklasy z Rakowa Częstochowa. Z drugiej strony Legia Warszawa nie chce im odpuścić. Ciekawe jest także na dole tabeli, gdzie ważne zwycięstwa odniosły zamykające tabelę Miedź Legnica i Korona Kielce. Zapraszamy na podsumowanie 21. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

Ostatnie wyniki w Ekstraklasie

Raków Częstochowa pewien zmierza po tytuł mistrza Polski. Tym razem pokonał 2:0 Górnika Zabrze i utrzymuje siedem punktów przewagi nad drugą Legią, która wygrała 1:0 na wyjeździe z Piastem Gliwice. Z wyścigu o tytuł wypisuje się Lech Poznań, który nieoczekiwanie przegrał u siebie 1:2 z Zagłębiem Lubin. Za Kolejorzem pogoń, którą skutecznie prowadzą gracze: Widzewa Łódź, Pogoni Szczecin i Cracovii. Nie mniej ciekawie jest na dole ligowej tabeli. Ostatnia w tabeli Miedź Legnica wygrała 2:1 z Wisłą Płock i złapała tlen. Zwycięstwo odniosła także przedostatnia Korona Kielce, która wygrała 1:0 z Lechią Gdańsk. W strefie spadkowej znajduje się jeszcze Piast Gliwice.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok0:0

Jacy zawodnicy wyróżnili się w ostatniej kolejce?

Po ostatniej kolejce Ekstraklasy na uwagę zasługuje przynajmniej kilku zawodników. Świetnie zaprezentował się m.in. Otar Kakabadze, który po przerwie wszedł na boisko w meczu Cracovia - Stal Mielec. Gruzin strzelił bramkę i zanotował asystę, a Pasy wygrały 2:1. Bohaterem Jagiellonii został bramkarz Zlatan Alomerović, który dwoił się i troił, ratując Jadze bezbramkowy remis z Radomiakiem. Na miano bohatera tej kolejki zasługuje jednak Kamil Grosicki z Pogoni Szczecin. Doświadczony reprezentant Polski strzelił bramkę, zanotował asystę i trzy kluczowe podania, dzięki czemu poprowadził Portowców do pewnego zwycięstwa z Wartą Poznań.

Najważniejsze momenty kolejki. Jak wpłynęły na wyniki?

W kontekście końcowych wyników było kilka kluczowych momentów w poszczególnych meczach. Pierwszym z nim jest wpuszczenie w 46. minucie gry na boisko Otara Kakabadze z Cracovii. Zaledwie minutę później doprowadził do remisu w meczu ze Stalą, a w 85. minucie zanotował asystę. Swój moment miał także Norweg Kristoffer Hansen, który wszedł na niewiele ponad 20 minut w meczu Widzewa ze Śląskiem i dał łodzianom zwycięstwo. Bardzo ważna była również sytuacja z końcówki pierwszej połowy meczu Miedź - Wisła Płock. Wydawało się, że zespół z Legnicy znów straci punkty, jednak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy gola na 1:1 strzelił Angelo Henriquez, a później Miedziowi odwrócili losy meczu.

Gdzie szukać najnowszych informacji o wynikach i piłkarzach Ekstraklasy?

Jeżeli interesuje Cię Ekstraklasa wiadomości i najważniejsze wyniki Ekstraklasy znajdziesz m.in. na takich portalach sportowych jak:

To miejsca, które powinien znać każdy kibic Ekstraklasy.