Podopieczni Jana Furlepy zakończyli tegoroczne granie, inkasując w ostatnim meczu komplet oczek. Kibice nie zobaczyli zbyt wielu bramek, jednak ta najważniejsza padła w pierwszej połowie, za sprawą Łukasza Szukiełowicza.


Początek bardzo dobrze rozpoczął się dla MKS-u Kluczbork, który stworzył sobie dwie bardzo dogodne sytuacje, ale okupił to kontuzją Kamila Nitkiewicza w 5. minucie. Po chwili przed szansą stanął Patryk Pałat, ale z jego strzałem poradził sobie Amin Sittou.

Gospodarze cały czas napierali i w 15. minucie przed polem karnym nieprzepisowo zatrzymywany był Bartosz Włodarczyk. Stały fragment gry egzekwował sam poszkodowany, ale futbolówka po jego strzale, zatrzymała się na poprzeczce Stali Brzeg.

Co się odwlecze to jednak nie uciecze i pięć minut później Łukasz Szukiełowicz otworzył wynik spotkania. Miejscowym dużo łatwiej się grało, jednak goście z Brzegu także mieli swoje okazje i zagrażali bramce Jakuba Szymańskiego. Do przerwy jednak więcej bramek nie padło.

Po zmianie stron, podopieczni Jana Furlepy zdominowali żółto-niebieskich, tworząc przy tym kilka dogodnych okazji, które jednak nie miały przełożenia na gole. Brakowało przede wszystkim precyzji i gdyby biało-niebiescy wykorztali swoje sytuacje, to nie byłoby później nerwówki.

Goście nie zamierzali się jednak poddawać i w 70. minucie dwukrotnie zagrozili bramce MKS-u. Najpierw groźnie uderzał Damian Celuch, ale dobrze w bramce spisał się Jakub Szymański. Po chwili dobijał jeszcze Michał Kuriata, ale w ostatniej chwili futbolówkę wybił Mateusz Kolbusz.

Zespół z Kluczborka w końcówce spotkania mógł podwyższyć prowadzenie, jednak Adrian Kowalski nie wykorzystał świetnej okazji. 20-letni napastnik zdecydował się na strzał, lecz piłka obiła tylko słupek. Gospodarze po meczu mogli się jednak cieszyć z trzech oczek.


MKS Kluczbork - Stal Brzeg 1-0 (1-0)

1-0 Łukasz Szukiełowicz (20)


MKS Kluczbork: Szymański – Orłowicz, Gierak, Szukiełowicz, Nitkiewicz (5. Kolbusz) – Włodarczyk, Mazur, Ryś (66. Nykiel), Jaszczak (79. Szepeta), Palat – Jurasik (76. Kowalski)

Stal Brzeg: Stitou – Maj, Pożarycki, Niewieściuk, Kuriata – Szubertowski, Kamiński, Danielik (46. Kolanko), Staśkiewicz, Gajda (68. Cieślik) – Celuch (81. Wejerowski)

Żółte kartki: Ryś, Szepeta, Szymański – Kuriata, Maj

Sędziował: Maciej Habuda (Wrocław)


Foto: Radosław Kuśmierz

Komentarze

korzysta z zabezpieczenia
reCAPTCHA
Prywatność Warunki

Redakcja portalu polskieligi.net nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.