Korona Kielce pokonała Zagłębie Lubin 1-0 (1-0) w pierwszym sobotnim meczu PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę dzisiejszego meczu w 20. minucie zdobył Michal Papadopulos.

W 6. minucie gospodarze byli blisko wyjścia na prowadzenie. Michael Gardawski zdecydował się na uderzenie, a piłka po jego próbie po palcach Dominika Hładuna otarła się o słupek.

W 20. minucie podopieczni Mirosława Smyły dopięli swego. Andrés Lioi zagrał z lewej strony w pole karne. Przewrotką próbował pokonać bramkarza Uroš Đuranović. Czarnogórzec nie trafił czysto w piłkę, a ta spadła wprost pod nogi Michala Papadopulosa, który z najbliższej odległości dopełnił formalności.

W 51. minucie gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Uroš Đuranović otrzymał piłkę po rzucie wolnym tuż przed bramką trafił prosto w ręce bramkarza Miedziowych.

W 82. minucie Marcin Cebula miękko zagrał w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do tego podania.

KORONA KIELCE - ZAGŁĘBIE LUBIN 1-0 (1-0)

1-0 Michal Papadopulos (20.)

Korona Kielce: Kozioł - Spychała, Márquez, Kovačević, Gardawski - Lioi (72. Michał Żyro), Żubrowski, Gnjatić, Cebula - Đuranović (80. Milan Radin), Papadopulos (69. Matej Pučko).

Zagłębie Lubin: Hładun - Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić - Živec, Poręba (62. Rok Sirk), Slisz, Starzyński, Bohar - Szysz.

żółte kartki: sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa) widzów: 3 271