Miedź Legnica przegrała z Jagiellonią Białystok w pierwszym piątkowym meczu 21. Kolejki Lotto Ekstraklasy 0-3 (0-2) Od 64. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomislava Bożicia.

W 15. minucie Marko Poletanović dośrodkował z narożnika boiska. Na piątym metrze doszło do zamieszania. Piłkę źle wypiąstkował Anton Kanibołockyj. Do której doszedł Nemanja Mitrović strzałem z woleja otworzył wynik spotkania.

W 38. minucie Martin Kostal próbował zaskoczyć ukraińskiego bramkarza gospodarzy. Słowacki napastnik Jagiellonii zdecydował się na uderzenie. Piłka leciała w światło bramki, a bramkarz Miedzi popisał się dobrą interwencją.

W doliczonym czasie gry sędzia wskazał na wapno. Wbiegającego Marko Poletanovicia faulował Tomislav Bożić. Do piłki ustawionej na 11. metrze piłki podszedł Guilherme. Brazylijczyk pewnym strzałem w lewą stronę umieścił piłkę w siatce, ustalając wynik do przerwy.

W 55. minucie na mocne uderzenie zza pola karnego zdecydował się Juan Camara. Grzegorz Sandomierski sparował piłkę na rzut rożny. Bardzo dobra interwencja bramkarza białostoczan.

Od 64. minuty piłkarze gospodarzy musieli sobie radzić w dziesięciu. Na czystą pozycję wychodził Patryk Klimala. Młodego napastnika Jagi faulował kapitan gospodarzy Tomislav Božić.

W 74. minucie Arvydas Novikovas podwyższył wynik spotkania. Litwin wykorzystał podanie od Martina Kostala i pewnym strzałem tuż obok prawego słupka umieścił piłkę w siatce.

W doliczonym czasie drugiej połowy Fabian Piasecki podał piłkę do ustawionego przy narożniku pola karnego Juana Romana. Hiszpan uderzył tuż pod poprzeczkę, a piłka odbiła się od górnej części słupka i wyszła w pole.

MIEDŹ LEGNICA  - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0-3 (0-2)

Miedź Legnica: Kanibołockyj - Zieliński (70. Božo Musa), Miljković, Osyra, Božić, Camara - Piasecki, Santana, Augustyniak (46. Borja Fernandez), Ojamaa (66. Joan Roman) - Forsell.

Jagiellonia Białystok: Sandomierski - Arsenić, Runje, Mitrović, Guilherme - Novikovas, Poletanović (79. Mile Savković), Romanczuk, Pospisil (66. Bartosz Kwiecień), Kostal - Klimala (68. Stefan Šćepović).

żółte kartki: Santana, Fernández - Šćepović. czerwona kartka: Tomislav Božić (64. minuta, Miedź, za faul taktyczny). sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). widzów: 3 814.