ŁKS Łódź gładko poradził sobie z Wartą Poznań. Gospodarze zdobyli trzy bramki wygrywając ostatecznie 3-0.

Początek meczu zapowiadał dominacje zawodników ŁKS-u Łódź. Warta Poznań nie miała kompletnie nic do powiedzenia. Mimo wszystko sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. ŁKS zdobył bramkę dopiero w 31. minucie meczu. Strzelcem pierwszego trafienia okazał się być Rafał Kujawa.

Druga bramka dla gospodarzy padła dziesięć minut później. Piłkarzem, który zarazem ustalił wynik pierwszej połowy na 2-0 był Lukas Bielak. Łodzianie po pierwszych 45 minutach zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie można było oczekiwać po gościach z Poznania, że będą gonić wynik i starać się o wyrównanie. Było jednak zupełnie inaczej. Dominacja w posiadaniu piłki gospodarzy była duża. Mimo wszystko sytuacji strzeleckich było znów mało.

Warta oddała dosłownie jeden strzał w stronę bramki ŁKS-u. Na domiar złego niecelny. Gospodarze dopełnili dzieła w 80. minucie gdzie gola na 3-0 zdobył Łukasz Sekulski. ŁKS Łódź ostatecznie wygrał swoje spotkanie umacniając się tym samym na pozycji wicelidera Fortuna 1 ligi.

ŁKS ŁÓDŹ - WARTA POZNAŃ 3-0 (2-0)

1-0 Rafał Kujawa (31.)

2-0 Lukas Bielak (41.)

3-0 Łukasz Sekulski (80.)

ŁKS Łódź: Kolba - Bielak, Grzesik, Kalinowski, Klimczak, Kujawa (62. Sekulski), Luczak (68. Piątek), Pyrdol, Ramirez (84. Ratajczyk), Rozwandowicz, Sobsiński.

Warta Poznań: Lis - Dejewski (46. Bodzioch), Fadecki, Grobelny, Jakobowski, Janicki, Kiełb, Kielba, Marciniak (75. Cierpka), Splawski (59. Żebrakowski), Wypych.

Żółte Kartki: Rozwandowicz - Wypych, Kiełb. Sędzia: Łukasz Szczech.