Korona Kielce zremisowała z Wisłą Kraków 1-1 (0-1) w ostatnim sobotnim meczu 8. Kolejki PKO Ekstraklasy. Od 31. minuty piłkarze Białej Gwiazdy grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rafała Boguskiego.

W pierwszych 10. minutach to zdecydowanie gospodarze mieli inicjatywę w tym spotkaniu. Goście mieli problem z przejęciem inicjatywy i przedarciem się na połowę przeciwnika.

W 17. minucie Erik Pačinda popisał się bardzo ładnym, ale zbyt lekkim uderzeniem z rzutu wolnego. Michał Buchalik doskonale wyczuł jego intencje, popisując się ładną paradą.

W 22. minucie ponownie aktywny w pierwszych minutach Pačinda.Słowak próbował sprawdzić czujność krakowskiego bramkarza.

W 27. minucie kielczanie zagrali w trójkącie Michael Gardawski, Ivan Jukić Pačinda, było bardzo gorąco, ale nie przyniosło to efektu bramkowego.

W 31. minucie rozgrywali rzut rożny piłkarze Wisły Kraków. Gospodarze wyszli z kontratakiem Marcin Cebula uciekł wszystkim. Próbował go dogonić i zatrzymać Rafał Boguski, który faulował w tej sytuacji i musiał udać się do szatni oglądając czerwoną kartkę.

W 37. minucie Mateusz Spychała sfaulował we własnym polu karnym Michała Maka. Sędzia Paweł Gil bez wahania wskazał na 11. metr.

W 38. minucie do piłki ustawionej na “wapnie” podszedł Paweł Brożek, który pewnym uderzeniem w prawą stronę bramki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W 43. minucie źle piłkę wybił Vukan Savićević, którą przejął Ognjen Gnjatić zdecydował się na uderzenie, a piłka przeszła tuż obok lewego słupka. Mocno zdenerwował się na swoich kolegów bramkarz Białej Gwiazdy.

W 47. minucie tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę Erik Pačinda głową wykorzystał dośrodkowanie Gardawskiego między dwóch obrońców i doprowadził do wyrównania.

W 83. minucie Matej Pućko zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, na odbitą piłkę nabiegł Uroš Đuranović, ale jego próba trafiła tylko w boczną siatkę.

KORONA KIELCE - WISŁA KRAKÓW 1-1 (0-1)

0-1 Paweł Brożek (38.) karny

1-1 Erik Pačinda (47.)

Korona Kielce: Kozioł - Spychała, Márquez, Kovačević, Gardawski - Cebula (76. Matej Pučko), Gnjatić (84. Piotr Pierzchała), Radin, Jukić - Papadopulos (71. Uroš Đuranović), Erik Pačinda.

Wisła Kraków: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Chuca (46. Vullnet Basha), Boguski, Savićević, Wojtkowski, Mak (82. Jean Carlos Silva) - Brożek (89. Przemysław Zdybowicz).

żółte kartki Jukić, Gnjatić, Gardawski - Niepsuj, Wojtkowski. czerwona kartka: Rafał Boguski (31. minuta, Wisła, za faul taktyczny). : sędzia: Paweł Gil (Lublin) widzów: 7 073