Jagiellonia Białystok przegrała z Koroną Kielce 1-3 (0-2) w pierwszym sobotnim meczu 26. Kolejki LOTTO Ekstraklasy.

W 16. minucie spotkania bardzo blisko wyprowadzenia na prowadzenie Jagiellonii był Taras Romanczuk. Uderzył z lewej nogi, posłał futbolówkę tuż obok słupka.

W 26. minucie kolejną okazję stworzyli sobie gospodarze. Zoran Arsenić zagrał piłkę do Marko Poletanovicia, a ten w doskonałej sytuacji posłał piłkę na dalszy słupek. Piłka przeleciała obok bramki.

W 36. minucie Brown Forbes zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Kanadyjczyk uderzył po ziemi i tym ułatwił interwencję Marianowi Kelemenowi.

W 37. minucie Korona Kielce wyszła na prowadzenie. Wato Arweladze uderzył z dystansu. Piłka wpadła do siatki między słupkiem, a wyciągniętym słowackim bramkarzem Jagi.

W 43. minucie Korona Kielce podwyższyła prowadzenie. Bardzo dobry przechwyt wykonał Matej Pučko z lewej strony boiska wpadł w pole karne i pokonał bramkarza gospodarzy.

W 53. minucie kolejną bardzo dobrą okazję stworzyli sobie przyjezdni. Matej Pućko otrzymał piłkę po przerzucie. Mógł wbiec przed samego bramkarza. Słoweniec zatrzymał się w szesnastce i został zablokowany.

W 78. minucie Arvydas Novikovas zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka odbiła się od słupka. Trafiła pod nogi wbiegającego Jesusa Imaza, który z najbliższej odległości dopełnił formalności.

W doliczonym czasie gry kielczanie ustalili wynik spotkania. Marcin Cebula długo prowadził piłkę sam. W ostatniej chwili wyłożył futbolówkę do Felicio Brown Forbes'a, który płaskim strzałem pokonał bramkarza.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - KORONA KIELCE 1-3 (0-2)

0-1 Wato Arweladze (37.)

0-2 Matej Pućko (43.)

1-2 Jesús Imaz Balleste (78.)

1-3 Felicio Brown Forbes (90+)

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Arsenić, Runje, Mitrović, Bodvarsson - Novikovas, Poletanović (46. Martin Adamec), Romanczuk, Pospíšil, Guilherme (64. Jesús Imaz) - Klimala (73. Martin Košťál).

Korona Kielce: Hamrol - Rymaniak, Márquez, Kovačević, Gardawski (68. Oktawian Skrzecz) - Kosakiewicz, Petrak, Żubrowski, Arweladze (65. Marcin Cebula), Pučko - Brown Forbes (90. Piotr Malarczyk).

żółte kartki: Poletanović, Novikovas, Arsenić - Gardawski, Pučko, Kovačević. sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)  widzów: 7 660