W 35.kolejce LOTTO Ekstraklasy walczący o puchary Górnik Zabrze podejmował na własnym obiekcie Koronę Kielce, spotkanie to zakończyło się remisem 2-2 (1-2).

W 35.kolejce LOTTO Ekstraklasy walczący o puchary Górnik Zabrze podejmował na własnym obiekcie Koronę Kielce, spotkanie to zakończyło się remisem 2-2.(1-2)

W 18.sekundzie spotkania bardzo nieporadne zachowanie obrońców Korony wykorzystał Marcin Urynowicz,który przejął piłkę a następnie płaskim strzałem pokonał Zlatana Alomerovicia.

W 22. minucie wyrównującą bramkę dla Korony strzelił Elia Soriano,któremu sytuację bramkową wyklarował Nika Kaczarawa.

6.minut później ponownie za sprawą Soriano na prowadzeniu znalazła się Korona,znakomitym podaniem napastnika Korony obsłuzył Ken Kallaste,który zagrał piłkę wzdłuz bramki, gdzie na taką sytuację czekał już Soriano.

Do drugiej połowy zespoły przystąpiły bez zmian. Górnik od początku drugiej połowy dązył do wyrównania. Udało się im to uczynić w 58.minucie spotkania kiedy to piłkę do siatki wpakował Paweł Bochniewicz, któremu piłkę dośrodkował Szymon Żurkowski.

W 83.minucie spotkania szansę na przechylenie szali na stronę Górnika miał Damian Kądzior jednakże jego strzał minął bramkę Korony.

Górnik dopisał po tym spotkaniu do swojego konta jedno oczko i wciąz ma realne szanse na grę w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej, natomiast Korona zajmuje ósme miejsce w tabeli i nie musi juz o nic walczyć.

GÓRNIK ZABRZE - KORONA KIELCE 2-2 (1-2)

1-0 Urynowicz (1.)

1-1 Soriano (22.)

1-2 Soriano (28.)

2-2 Bochniewicz (58.)

Górnik: Loska- Gryszkiewicz,Suarez (79.Wolniewicz) , Bochniewicz, Wieteska- Kurzawa, Matuszek, Zurkowski(76.Hajda), Kądzior-
Angulo, Urynowicz(74.Smuga)

Korona: Alomerović- Malarczyk, Dejmek, Kovacević, Kallaste- Cebula(88.Kossakiewicz), Petrak(58.Mozdzen), Janjić, Gardawski- Soriano(85.Aankour), Kaczarawa

Sędziował:Tomasz Kwiatkowski